Juhendid e-õppe kasutamiseks

Panopto

Panopto võimaldab salvestada videoloenguid enda arvutis. Te saate valida, mida salvestatakse: videokaamera pilti ja audiot, esitlust ja/või arvutiekraani. Salvestatud videot saab pärast serveris lõigata, muuta privaatseks või avalikustada teile sobivatel tingimustel.

Panoptosse sisenemine Moodle’i kaudu

  • Panopto on ühendatud Moodle’i õpikeskkonnaga ning kui olete Moodle’isse sisse logitud, siis Panoptosse eraldi enam sisse logima ei pea. 
  • Kui Te lisate oma Moodle’i kursusele Panopto ploki, siis saate sealt ühe klõpsuga luua oma kursuse kausta Panoptos. Seejärel saate õiguse Panopto installeerimiseks ning videote salvestamiseks kursuse kausta. Kui Teie arvutis pole programmide installeerimise õigust, siis pöörduge Panopto installeerimise sooviga arvutiabisse arvutiabi@ut.ee (tel 5500).
  • Panoptos Teie kaustas olevaid videosid kuvatakse automaatselt vastava Moodle’i kursuse Panopto plokis. 

Panoptosse sisenemine Moodle’i väliselt

  • Panopto avalehelt https://panopto.ut.ee saate siseneda domenis.ut.ee kaudu, kasutades ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnust ja parooli.
  • Installeerige enda arvutisse Panopto. NB! Teil ei ole õigusi Panoptot installeerida, kui teil ei ole üheski Panopto kaustas salvestamise õigusi. Soovitame Panoptot kasutada eelkõige Moodle’i kursuse kaudu või kui on vajadus Panoptot kasutada Moodle’i kursuse väliselt, siis võtke ühendust oma valdkonna õppedisaineriga.
  • Panopto installeerimise sooviga (kui teil endal pole õigust enda tööarvutisse installeerida) pöörduge arvutiabisse arvutiabi@ut.ee (tel 5500)

Videoloengu salvestamiseks kasutage sobiva kujundusega PowerPointi esitlust.

NB! Vt soovitusi videoloengute salvestamiseks: https://sisu.ut.ee/juhendid/soovitused-videote-salvestamiseks

Mida võimsamat arvutit ja kiiremat internetiühendust kasutate, seda parem. Video salvestatakse alguses enda arvutisse ja laetakse pärast TÜ Panopto serverisse – selleks on vaja üsna head ja stabiilset internetiühendust.

NB! Et vajadusel video algust ning lõppu mugavalt lõigata, avage esitlus, käivitage salvestus, lugege mõttes kolmeni ja alustage loenguga.

Salvestage esmalt lühike video katsetamiseks ja veenduge, et kvaliteet on piisavalt hea.

Kontakt ja abi

Probleemide ja küsimuste korral või kui soovite individuaalset juhendamist, võtke ühendust oma valdkonna õppedisaineriga (vt http://www.ut.ee/et/590929) või kirjutage TÜ õppimis- ja õpetamiskeskuse aadressil eope@ut.ee.