Juhendid e-õppe kasutamiseks

Lehe ja kollektsiooni esitamine hindamiseks

Hindamiseks saab õppija esitada üksiku lehe või terve kollektsiooni.

Esmalt tuleb vastav leht või kollektsioon avalikustada. Klõpsates ülamenüüs Avalikusta – Minu poolt jagatud saate veenduda, et hindamiseks esitatav leht või kollektsioon on vajalikul ajal avalik. 

Kui õppejõud on lisanud Moodle’is e-kursusele ülesande, kus oodatakse õppijalt Maharas loodud kodutöö esitamist, saab avalikustatud lehe või kollektsiooni valida Moodle’is konkreetse ülesande juures. Pärast töö esitamist vastav leht või kollektsioon lukustatakse ja seda te enam muuta ei saa kuni töö on hinnatud. Moodle’i ülesande kaudu ei saa otse esitada hindamiseks rühmana loodud lehte või kollektsiooni – see tuleks esitada lihtsalt veebiaadressina.

Õppija vaade ülesande esitamisel:

ylesanne2b.png

Õppejõud peab seega ülesande seadete lehel määrama, et töö on esitatav nt lisaks failile ja/või onlain tekstile ka Mahara portfooliona.

ylesanne1.png

Lehe või kollektsiooni veebiaadressi (URL) saab esitada ka foorumi kaudu või saata e-kirjaga. 

Lehe või kollektsiooni esitamine rühmas

Kui Maharas on loodud rühm, mille seadetes on määratud seade Luba esitamised – Jah, saavad rühmaliikmed rühma alt enda töid esitada. Pärast töö esitamist see lukustatakse, kuni õppejõud selle taas muutmiseks avab. Nii leiab õppejõud kõigi rühmaliikmete esitatud tööd ühest kohast.