Juhendid e-õppe kasutamiseks

Ülikool kasutab veebilehestike loomiseks keskkonda WordPress Multisite

Ülikool võttis veebilehestike loomiseks Sisu@UT-s OpenScholari platvormi asemel kasutusele WordPress Multisite platvormi. Üleminek WordPress Multisite platvormile toimus 16. aprillil 2024. a.

WordPress Multisite võimaldab Sisu@UT keskkonnaga sarnaselt hallata mitut veebilehestikku ühelt töölaualt. Sisu@UT varasemal OpenScholar platvormil loodud veebilehestikud, kanti koos endiste funktsioonidega WordPress Multisite’i üle.

WordPress Multisite platvorm paikneb veebiaadressil https://sisu.ut.ee ning veebilehestikud on ühtse kujundusega, mis vastab ülikooli stiiliraamatule.

Korduma kippuvad küsimused seoses WordPressile üleminekuga

Üleminek algab 25. märtsil 2024. a.

Seoses platvormivahetusega on Sisu@UT alates 25. märtsist lehestike muutmiseks ning uute lehestike loomiseks suletud, kuid varem loodud veebilehestikke on endiselt võimalik vaadata ja kasutada.

Uuele platvormile ülemineku esimeses etapis toimub Sisu@UT keskkonnas loodud lehestike üleviimine WordPress Multisite platvormi esialgsele domeenile. Lehestike omanikega võetakse ühendust ja palutakse neil oma lehestikud esialgsel domeenil korrastada. Lehestike korrastamiseks WordPress Multisite’is on veebilehestike haldajatele abiks juhend https://sisu.ut.ee/juhendid/wp-korrastamine ning pakume abi ja tuge.

16. aprillil toimub Sisu@UT-s platvormivahetus – esialgsel domeenil korrastatud lehestikud tarnitakse https://sisu.ut.ee domeenile ning uuel platvormil on võimalik hakata looma ka uusi veebilehestikke. 

WordPressi lehestikud luuakse ülikooli stiiliraamatule vastava kujundusega.

  • Ülemises vasakus nurgas on sinisele kolmnurksele alale paigutatud ülikooli logo, mida on võimalik teise logo vastu välja vahetada.
  • Lehestiku päises on päiseala, kuhu on võimalik paigutada kahe suurusega päisepilti ning päisepildil on lehestiku pealkiri.
  • Võimalik on kasutada ülemist ja külgriba menüüd.
  • Jaluses on ülikooli ringlogo ja teksti ning linkide lisamise alad.

Wordpress Multisite kujundus

jalus

Erikujunduse lisamise jaoks on vajalik turundus- ja kommunikatsiooniosakonna nõusolek. Erikujundust saab WordPressi lehestikule lisada vaid WordPress Multisite üldadministraator.

WordPressi kantakse üle lehestikud, mida on vaja ka edaspidi kasutada ja uuendada. Tuleb arvestada, et Sisu@UT veebilehestiku erikujundus ülekandmisel ei säili, vaid kasutusele võetakse WordPressi kujundusmall, mis vastab ülikooli stiiliraamatule.

Varem eraldi loodud WordPressi lehestikke Multisite’i keskkonda üle ei kanta.