Juhendid e-õppe kasutamiseks

Lehestiku loomine

NB! Uue veebilehestiku põhja saate luua teie ise ning selleks ei vaja te kellegi abi IT osakonnast ega õppimis- ja õpetamiskeskusest!  

Uue lehestiku loomiseks: 

1. Sisenege Sisu@UT-sse. 

2. Klõpsake nupul LOO LEHESTIK. 

3. Sisestage veebilehestiku loomise vormis lehestiku URL, pealkiri, eesmärk, valige kategooria, veebilehestiku keel ning nõustuge kasutustingimustega. 

Veebilehestiku URL võiks olla veebilehestiku sisuga seotud, kuid peab olema unikaalne – kahte samasuguse veebiaadressiga lehestikku luua ei saa (toimub süsteemipoolne kontroll ning kui valitud aadress on juba kasutusel, siis ilmub sellekohane teade). URL peab olema pikk vähemalt kolm tähemärki ja tohib sisaldada ainult väikseid tähti, numbreid ja sidekriipse. Kui teil on teada, et soovite samal teemal luua mitu lehestikku, võite neid eristada veebiaadressis numbriga (nt maateadus1, maateadus2 jne).  

NB! Pärast lehestiku loomist valitud veebiaadressi enam muuta ei saa! 

Vaikimisi luuakse lehestik privaatsena – loodavat veebilehestikku näete esmalt ainult teie ja Sisu@UT kasutajad, kellele te olete vastavad õigused jaganud. Kui lehestik on valminud, siis saate selle avalikustada. 

Enne lehestiku loomist peate kinnitama, et kasutate loodavat lehestikku ülikooli õppe-, teadus- ja administratiivtöö eesmärkidel ning vastutate sisu korrektse ja seadusliku kasutamise eest. 

4. Klõpsake Esita (Submit). 

Saate e-postiga automaatse teate veebilehestiku loomise kohta ning võimaluse siseneda loodud veebilehestikule. 
Lehestiku haldamisel ja toimetamisel on abiks järgmised nupud: 

  • W nupp vasakus ülaservas avab vasakpoolse paneeli. 
  • Kolme-maja-nupp vasakus ülanurgas avab teie lehestike nimekirja ning nimekirjast on võimalik teha ühe konkreetse lehestiku valik. 
  • Maja-nupp viib Sisu@UT keskkonna avalehele.

Ülamenüü 

  • Teie nimeline link paremas ülanurgas võimaldab minna oma profiili muutma ning Sisu@UT-st välja logida. 
  • Konkreetses lehestikus olles on W nupust võimalik avada selle lehestiku menüü või ülaservas oleva Uus (New) lingi kaudu minna lehestikku uut sisu lisama või muutma (Muuda lehte).

Ülamenüü lehel