Juhendid e-õppe kasutamiseks

2. Panopto salvestusprogramm

Videoloengute salvestamiseks vajate Panopto salvestusprogrammi. Kui teil seda juba enda arvutis pole, peate selle ise alla laadima. Vajadusel küsige abi struktuuriüksuse IT-toelt või TÜ arvutiabist.

2024. aasta veebruaris uuendati TÜs Panopto versiooni ja seetõttu oleks kasulik enda arvutisse installeerida/uuendada uusim versioon.

A. Kui olete lisanud enda e-kursusele Moode’is Panopto ploki

Te saate salvestaja enda arvutisse laadida e-kursuse Panopto plokis olevast lingist Salvestaja allalaadimine (Windows / Mac)

Plokk

Log inB. Kui teile on loodud käsitsi Panopto kasutajakonto või antud TÜ keskserveri kasutajakontole salvestamise õigused

1. Minge aadressile https://panopto.ut.ee ja valige rippmenüüst Sign in 

  • Panopto (kui kasutajakonto andmed saadeti automaatse e-kirjaga, st konto loodi käsitsi ja teil pole TÜ keskserveri kasutajakontot)

VÕI 

  • domenis.ut.ee (kui teil on TÜ keskserveri kasutajakonto, millega pääseb ka TÜ ÕISi)

ja sisestage enda kasutajanimi ning parool. 

2. Klõpsake üleval paremas nurgas nupul Download Panopto. NB! Teil ei ole Panopto allalaadimise võimalust, kui teil ei ole üheski Panopto kaustas salvestamisõigust.

Salvestusprogrammi installeerimine

1. Valige Panopto  vastavalt enda arvutile (Windows või Mac) ja klõpsake allalaadimise nupul (Download Installer). Käivitage .exe program ja installeerige see enda arvutisse.

install.png

2. Installeerimisel sisestage Panopto serveriks (Panopto Web Server) – panopto.ut.ee, muud väljad jätke muutmata.

panopto4.png

3. Vaikimisi seadetega tekib programmi ikoon arvuti töölauale  – avage sellest programm. programm.png