Juhendid e-õppe kasutamiseks

2. Õppejõudude lisamine

A. ÕISi kaudu

Kui tellite endale ÕISi kaudu uue kursuse põhja, liidetakse teid kohe sinna kursusele õppejõuks/disaineriks. Samamoodi lisatakse teie kollegid, kes on ÕISis vastava ainekavaga seotud. Seega jälgige, et kõik vajalikud õppejõud oleksid ÕISis ainekavasse lisatud.

Kui ÕISis muudetakse õppeainega seotud õppejõude, siis saab Moodle’is oleva kursuse vastavaid andmeid ainekava juurest muuta, klikkides nupul Värskenda andmeid Moodle’is.

pilt

Õppeülesande täitja lisamine Moodle’i kursusele

Kui õppejõud ei ole töölepinguga TÜ töötaja, vaid on töövõtu- või käsunduslepinguga õppeülesande täitja, siis tuleb ta kõigepealt lisada õppekorralduse spetsialisti või programmijuhi poolt ainekava/programmi juurde õppejõuks. Halda Moodle’i seoseid alt Värskenda andmeid Moodle’is nupul klõpsates lisatakse õppeülesande täitja Moodle’is kursuse õppejõuks.

• Kui õppeülesande täitjal on ülikooli arvutivõrgu kasutajakonto, siis lisatakse ta Moodle’isse selle kontoga. Töövõtu- või käsundusleping peab olema sel perioodil aktiivne. Kui töövõtu- või käsunduslepingu periood lõpeb ja õppeülesande täitja logib sisse Moodle’isse, siis konverteeritakse ülikooli arvutivõrgu kasutajakonto Moodle’is Moodle’i lokaalseks kontoks (kursusele õppejõu rollis ligipääs säilib).
  • Kui õppeülesande täitjal ei ole ülikooli arvutivõrgu kontot, siis luuakse talle seejuures automaatselt Moodle’i lokaalne kasutajatunnus, mille info saadetakse talle e-postiga.

B. Käsitsi

Moodle’i e-kursusel saab käsitsi õppejõuks lisada ka neid isikuid, kes ÕISis vastava kursuse ainekava õppejõuks märgitud pole. Need TÜ arvutivõrgu kasutajatunnust omavad isikud peavad enne Moodle’is oma kasutajakonto aktiveerima (korra sisenema ja oma kasutajaandmed täitma) – alles siis saab neid otsinguga Moodle’i kasutajate hulgast otsida ja kursusele lisada.

Kui soovite ise oma kolleege kursusele õpetajaks lisada, siis

• klõpsake vasakus menüüs Seadistused – Kasutajad – Registreeritud kasutajad
  • klõpsake paremas ülanurgas nuppu Registreeri kasutajaid
  • valige avaneva akna alaosas olevas rippmenüüs Määra roll sobiv roll