Juhendid e-õppe kasutamiseks

Juhend õppijatele Panoptoga salvestamiseks

Kui õppejõud on teinud Panoptos kursuse kaustale ulesannete alamkausta (Assignments), siis saavad õppijad õiguse endale Panopto installeerida ning sellesse kausta videosid salvestada või üles laadida. Ülesannete kausta salvestusi näeb vaikimisi vaid õppejõud ning õppija iseenda salvestust. Õppija ulesannete kausta salvestatud teiste õppijate videosid vaikimisi ei näe (õppejõud saab seda seadet vajadusel muuta).

Ülesannete kausta salvestamine

 1. Esmasel salvestamise kasutamisel logige Moodle’i autentimisviisi kaudu Panoptosse sisse https://panopto.ut.ee.

  login

 2. Installeerige enda arvutisse Panopto salvestusprogramm (Windows või Mac). Kui vajate abi Panopto salvestusprogrammi installeerimisel, siis võtke ühendust arvutiabi@ut.ee või tel 7375500
  install 
 3. Logige UT Moodle autentimisviisi kasutades Panopto salvestusprogrammi sisse. 
 4. Klõpsake Create New Recording ning valige rippmenüüst kaust (Folder), kuhu te salvestama hakkate. Rippmenüüs on valikud kaustadest, kuhu teil on õigus salvestada.

  rippmenuu
   

 5. Valige salvestamise primaarne (Primary Source) ja sekundaarne allikas (Secondary Sources) vastavalt sellele, mida salvestama peate. Nt valige primaarseks allikaks veebikaamera ning sekundaarseks arvutiekraan. Kui peate salvestama ainult ekraanipilti, siis valige primaarseks allikaks heli, võtke ära video ehk määrake see None ning sekundaarseks allikaks määrake arvutiekraan.
 6. Salvestamise alustamiseks klõpsake suurel punase ringiga Record nupul.
 7. Salvestamise lõpetamiseks klõpsake Stop recording. Seejärel saate te teate Recording complete ning saate salvestuse Panopto serverisse valitud kausta üles laadida (Upload).
 8. Kui te logite veebilehitsejas Panoptosse (https://panopto.ut.ee), siis saate veenduda, et salvestis on ulesannete kausta ilmunud. NB! Kui tegemist on pika salvestusega, siis võib salvestuse üleslaadimine kauem aega võtta.
 9. Te saate üleslaetud salvestisi muuta ja kustutada ka siis, kui need on juba serverisse üles laetud.
 10. Pärast üleslaadimist on soovitatav vanad salvestused enda arvutist eemaldada, et säästa arvuti kettamahtu. Selleks tuleb Panopto salvestusprogrammis leida vastav fail ning kasutada Delete nuppu.

  delete recording

 

11. Lisaks võite soovi korral Panopto salvestusprogrammi oma arvutist eemaldada, kui te seda edaspidi enam ei vaja.