Juhendid e-õppe kasutamiseks

Panopto videote vaatamise võimalused

Panopto videosalvestised võimaldavad videosid vaadata vaatajale sobival viisil. Klõpsake interaktiivsel pildil olevatel infonuppudel, et saada teada märgitud võimaluste tähendust. Interaktiivse pildi all on need võimalused veelkord kirjeldatud.

1. Video sees saab navigeerida sisukorra pealkirjadel või slaididel klõpsates.

2. Pealkirjade ja slaidide sisust on võimalik otsida märksõnade ja fraaside abil ning otsingu tulemusi saab sorteerida ajalise järjestuse ja olulisuse järgi. Suulisest kõnest pole võimalik otsida.

3. Slaidide eelvaate riba saab ka kinni asendisse lülitada, et slaide kuvataks video kõrval suuremana.

4. Videosid saab vaadata erinevate kiirustega (aeglustatult või kuni 2 korda kiirendatult).

5. Videosid saab vaadata erineva kvaliteediga.

6. Saab teha ümberlülitust erinevate voogude vahel (nt slaidid ja ekraanisalvestus). Samuti saab kolmest punktist muuta subtiitrite stiile.

7. Erinevate voogude paigutust saab kõrvuti paigutuse korral omavahel vahetada. Näiteks saab soovi korral paigutada slaidid vasakule ja videopildi paremale. Samuti saab voo lülitada täisekraani suuruseks (nt slaidid või videokaamera pilt) ning tavavaatesse tagasi. Kasutada saab vastavat nuppu või siis topeltklõpsamist voo peal. Täisvaatest tagasi saab Esc klahvi kasutades.

8. Videot saab nupust 10 sekundi kaupa edasi ja tagasi kerida.

9. Kui videol on subtiitrid, siis saab subtiitreid soovi korral välja lülitada. Kui on mitmekeelsed subtiitrid, siis saab nende vahel valida vasakus menüüribas Captions all.