Juhendid e-õppe kasutamiseks

Sisu@UT

Sisu@UT keskkond (https://sisu.ut.ee) on mõeldud ülikooli õppe- ja teadustööga seotud veebilehestike tegemiseks. Sellega on võimalik luua õpiotstarbelisi sisupakette, projektide, töörühmade ja konverentside veebilehestikke jm. Veebilehestikke saavad luua ja muuta ülikooli õppejõud jt töötajad ning doktoriõppe üliõpilased, kes omavad ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnust.

Sisu@UT kasutab WordPress Multisite platvormi.

Loodud veebilehestiku võimalikud staatused (Theme settings, General, Page status):

  • Avalik ja indekseeritud (Public and indexable) – juurdepääsetav konkreetsel URL aadressil, leitav otsinguga otsides.
  • Avalik ja indekseerimata (Public, but not indexable) – juurdepääsetav konkreetsel URL aadressil, kuid pole leitav otsinguga otsides
  • Privaatne (Private) – juurdepääsetav vaid sisselogitud kasutajale, kel on vastava lehestiku haldamise õigus

Avalikke veebilehestikke saavad kasutajad vaadata veebilehitsejate abil ilma Sisu@UT-sse sisenemata.

1. Veebilehestike loomiseks tuleb Sisu@UT-sse sisse logida.

Sisenemine Sisu@UT-sse toimub aadressil https://sisu.ut.ee ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooliga lingist Sisene SSO-ga. SSO-ga saavad siseneda ülikooli töötajad ja doktoriõppe üliõpilased.

2. Pärast sisenemist saab luua uue lehestiku lingist Loo lehestik.

3. Enda loodud avalikke või privaatseid lehestikke saab minna muutma Minu lehestikud (My sites) lingil klõpsates ning vastavat lehestikku avades.

Kontakt ja abi

Probleemide ja küsimuste korral või kui soovite individuaalset juhendamist, võtke ühendust oma valdkonna õppedisaineriga (vt https://ut.ee/et/opetamisoskuste-konsultandid-oppedisainerid) või kirjutage TÜ õppimis- ja õpetamiskeskuse aadressil eope@ut.ee.

Kasulikud materjalid