Juhendid e-õppe kasutamiseks

BBB – juhised osalejale

1. BBB kasutamiseks vajate te kiiret internetiühendust (võimalusel kaabliga, mitte wifit).

2. Audio kuulamiseks vajate kõrvaklappe või kõlareid, rääkimiseks mikrofoni ning enda videopildi edastamiseks veebikaamerat. Kui videopildi edastamine pole hädavajalik, siis ressursi säästmiseks on parem piirduda audioga. 

3. BBB kasutamiseks sobib kõige paremini Google Chrome. Sellele järgneb Firefox ning Opera. Teiste veebilehitsejega võib esineda probleeme helikvaliteedis ning ekraanijagamisel. Internet Exploreriga BBB ning salvestused ei tööta. Apple’i telefonides kasutage Safarit.

4. BBB sessiooni ruumi sisenedes valige, kas soovite osaleda vaid kuulates (Listen only) või soovite kasutada ka mikrofoni (Microphone). Tehke läbi audiotest.

Audio

5. Kui valite sisenedes Listen only, siis ei ole teil hiljem võimalik audiona rääkida. Kui tekib vajadus rääkida, siis peate audio katkestama (Leave audio), ühinema uuesti ning valima mikrofoniga liitumise.

Audio 2 ja siis Audio 3

6. Kui te teete tööd eraldatud rühmas, siis salvestage rühmaga tehtu (nt kuvapildina), sest eraldatud rühmast lahkudes teie loodud sisu kaob sealt.

7. Kui te tulete eraldatud ruumist tagasi üldisesse ruumi, tehakse audiotest automaatselt.

8. Kui te kuulate sessiooni, siis on soovitatav oma mikrofon välja lülitada, et teie ruumi taustahelid seminariruumi ei kostaks (nt trükkimishääl). Lülitage mikrofon sisse vaid siis, kui teil on vajadus rääkida. 

Audio 5

9. Kui soovite näidata oma veebikaamera pilti, siis lülitage veebikaamera sisse, kuid uuesti kuulaja rolli asudes on soovitatav ressursside säästmiseks kaamera välja lülitada.

Kaamera

10. Kui te soovite esinejale küsimust esitada, siis on seda võimalik teha vestluse aknas.

11. Kui te soovite sõna, siis kasutage käetõstmise funktsiooni. Selleks klõpsake käe-nupul akna paremas alanurgas. Käe kujutis ilmub osalejate nimekirjas teie nime ees olevale ikoonile. Samal nupul klõpsates saate käetõstmise tühistada. 

12. Kui olete veebikaameraga ühendatud ja soovite sõna, siis on võimalik füüsiliselt käega lehvitada.

13. Kui seminari moderaator annab teile esitleja (presenter) õigused, siis saate laadida üles esitluse faili (sinisest pluss- nupust akna alaservas) ja näidata oma esitlust ning rääkida. Slaidid võiks olla salvestatud pdf-formaati. Enda ekraani saate näidata kõige parempoolsemast nupust Share your screen. Moderaator saab esitleja õigused igal hetkel jälle endale tagasi võtta. Esitleja õigus on korraga vaid ühel inimesel. 

Esitleja nupud