Juhendid e-õppe kasutamiseks

Andmebaas

Andmebaas on kirjete kogu, mida saab täita nii õppejõud kui õppijad, mis võib olla hinnatav ja kommenteeritav. Esmalt tuleb defineerida ja luua väljad ning siis moodustada väljadest mall.

Andmebaas

NB! Kursuse sisu kopeerimisel teisele kursusele ei tule kaasa andmebaasis olevad pildid ja failid, kui me kasutajaid kaasa ei võta. 

Selleks, et pildid ja failid kaasa tuleksid, on vaja varukoopia tegemisel jätta alles andmebaasi kasutajad (esimesel lehel mitte eemaldada linnukest kasutajate ees, teisel lehel eemaldada linnukesed kasutaja ees kõigi muude tegevuste ja vahendite ees, v.a andmebaas). Õppijad, kes on andmebaasi kirjeid lisanud, tulevad uuele kursusele kaasa. Need tuleks kursuselt eemaldada (kursuse administreerimine – kasutajad- registreerimise meetodid – ÕIS real klõpsata inimkujulisel pisiikoonil, märkida ära eemaldatavad õppijad ja klõpsata nupul Eemalda.)  

andmebaas1.pngAndmebaasi lisamiseks:

  • valige lingist Lisa vahend või tegevus avanevast aknast Andmebaas
  • sisestage andmebaasile nimi ning kirjeldus
  • määrake sobivad seaded
  • salvestage ja avage andmebaas uuesti 
  • lipikust Väljad tuleb ühekaupa lisada kasutatavad andmeväljad (vt kõrvalolevat pilti)
  • pärast väljade lisamist klõpsake lipikul Mallid ning valige mall (vähemalt Nimekirja mall, Üksik mall, Täpsema otsingu mall ja Lisa mall) vastaval lipikul klõpsates
NB! Kõige lihtsam on kasutada nuppu Lähesta mall, mis tekitab automaatse lihtsa kujunduse kõikidest väljadest.

Andmebaas

Õppija hindamiseks avage õppija sisestatud kirje ja valige selle alaservas olevast rippmenüüst sobiv hinne.