Juhendid e-õppe kasutamiseks

Lehtede ja kollektsioonide avalikustamine

Maharas loodud lehed ja lehtedest moodustatud kollektsioonid on esmalt privaatsed. Te saate ise määrata, kas leht või kollektsioon on nähtav mõnele konkreetsele kasutajale, kõigile, kes selle veebiaadressi teavad või mõnele rühmale (rühma looja saab otsustada, kes rühmas on). Samuti saab juurdepääsu määrata ajaliselt – kuupäevaliselt ning kellaajaliselt. Teiste poolt avalikustatud lehti ning kollektsioone keegi ise üles ei leia – nende asukoht tuleb endal sihtrühmale edastada. Üks võimalus on saata eelvaate veebiaadress või siis salajane URL. 

Üksiku lehe avalikustamine

1. Üksiku lehe avalikustamiseks valige kõrvalmenüüst Portfoolio, valige välja õige leht ning luku ikoonist valige Halda juurdepääsu

Juurdepääsu haldamine

2. Avanevalt lehel klõpsake Jaga valikukastil ning valige teile sobiv valik.

Juurdepääsu valikud

 

3. Samas saate määrata, mis ajal on lehestik vastavale sihtrühmale avalik.

Kuupäeva saab valida kalendri-nupust avanevas kalendris kuupäeval klõpsates ning hiirega tundi või minuteid liigutades. Kui jätate juurdepääsu alguse või lõpu määramata (lahter jääb tühjaks), on juurdepääs ajaliselt piiramata.

Määratud sihtrühma saate kustutada prügikasti-nupust.

Avalikustamine ajaliselt

Kollektsiooni avaldamine

Kollektsiooni avaldamiseks veenduge, et kollektsioon on loodud ja see sisaldab soovitud lehti. 

Kollektsiooni avaldamiseks minge enda töölauale ja klõpsake nupul Avalikusta või avalikustage see Portfoolio lehelt.

Avalikusta avalehel

Avaneval lehel näete nimekirja avalikustatud lehtedest ning kõigist kollektsioonidest ja avalikustamise tingimustest. Võtme-nuppudest saate minna otse avalikustamise seadeid muutma. Sarnaselt lehe avalikustamisega saab ka siin valida sihtrühma ning aja.

Minu poolt jagatud

Salajase URL-i kasutamine

Teine võimalus on genereerida uus salajane URL (vt eelmist pilti) ning seda levitada. Et teie lehestik oleks avatav vaid salajasest URL-st, tuleks kollektsioon ise muuta mitteavalikuks (Muuda õigusi). Esimesest nupust saate veebiaadressi kopeerida, pliiatsi-nupust määrata salajase URLi ajalise kehtivuse ning prügikasti-nupust kustutada. 

Salajased URL'id