Juhendid e-õppe kasutamiseks

Mängud

Enda e-kursusele saab lisada 3 erinevat mängu: poomine, ristsõna ja sõnarägastik. Kõiki kolme mängu saab luua kursusel oleva sonastiku või lühivastusega küsimuste baasil.

Poomismäng

Poomismängu seadetes saab määrata, kas mängu aluseks on sonastik (kui neid on kursusel mitu, siis milline täpselt) või küsimustepangas olev küsimuste kategooria; mitu sõna ühes mängus õppijalt küsitakse, mitu katset mängijal on, kas mängimine on hinnatav jm. Mängija peab valima sobivaid tähti ettenatud tähestikust. Õiged tähed lisatakse sõnasse ja märgitakse tähestikus rasvaseks. Valed tähed muutuvad punaseks ja joonistub poodav kriipsujuku.

poomine.png

Ristsõna

Ristsõna luuakse automaatselt mängu seadetes määratud sonastiku või küsimuste kategoorias olevate küsimuste baasil. Ette saab anda ristsõna suuruse, määrata mäng hinnatavaks. Ristsõna mängimiseks tuleb klikkida ruudustikus oleval sõnal ja sisestada vastus avanevasse lahtrisse. Õiged vastused lisatakse ruudustikku, samuti valed sõnad, mille tähtede arv on sama, mis õigel vastusel. Kui tähtede arv on vale, esitatakse vastav teade. Ristsõna õigsust saab kontrollida klikkides nupul Kontrolli ristsõna.

ristsona.png

Täherägastik

Täherägastikus tuleb leida vastused esitatavatele küsimustele, mille vastused on peidetud järjestikustest tähtedest moodustavatesse sõnadesse etteantud ruudustikus. Vastamiseks tuleb klikkida küsimuse järel nupulVastus. Õigesti sisestatud vastus tähistatakse ruudustikus punaselt. Vale vastuse puhul tuleb vastus uuesti sisestada. 

taheragastik.png

Mängu lisamiseks:

  • valige lingist Lisa vahend või tegevus avanevast aknast sobiv mäng
  • sisestage mängule nimi ning kirjeldus
  • määrake mängu allikas: sonastik või test või küsimused
  • määrake hindamise ja mängimise seaded