Lehtede ja kollektsioonide avalikustamine

Maharas loodud lehed ja lehtedest moodustatud kollektsioonid on esmalt privaatsed. Te saate ise määrata, kas leht või kollektsioon on nähtav mõnele konkreetsele kasutajale, kõigile, kes selle veebiaadressi teavad või mõnele rühmale (rühma looja saab otsustada, kes rühmas on). Samuti saab juurdepääsu määrata ajaliselt - kuupäevaliselt ning kellaajaliselt. Teiste poolt avalikustatud lehti ning kollektsioone keegi ise üles ei leia - nende asukoht tuleb endal sihtrühmale edastada. Üks võimalus on saata eelvaate veebiaadress või siis salajane URL. 

Üksiku lehe avalikustamine

1. Üksiku lehe avalikustamiseks valige ülamenüüst Portfoolio, selle alt Lehed ning klõpsakse pliiatsi-nuppu lehe pealkirja järel. 

2. Avanevalt lehel klõpsake Jaga lehte.

3. Märkige linnukesega selle lehe märkeruut, mida soovite avalikustada. 

4. Lisage pluss-nupust sihtrühm (avalik, registreeritud kasutajad, sõbrad jne), kellele soovite lehte avalikustada.

5. Samas saate määrata, mis ajal on lehestik vastavale sihtrühmale avalik.

Kuupäeva saab valida kalendri-nupust avanevas kalendris kuupäeval klõpsates ning hiirega tundi või minuteid liigutades. Kui jätate juurdepääsu alguse või lõpu määramata (lahter jääb tühjaks), on juurdepääs ajaliselt piiramata.

Määratud sihtrühma saate kustutada prügikasti-nupust.

Kollektsiooni avaldamine

Kollektsiooni avaldamiseks veenduge, et kollektsioon on loodud ja see sisaldab soovitud lehti. 

Kollektsiooni avaldamiseks minge enda töölauale ja klõpsake nupul Avalikusta.

Avaneval lehel näete nimekirja avalikustatud lehtedest ning kõigist kollektsioonidest ja avalikustamise tingimustest. Võtme-nuppudest saate minna otse avalikustamise seadeid muutma. Sarnaselt lehe avalikustamisega saab ka siin valida sihtrühma ning aja.

Salajase URL-i kasutamine

Teine võimalus on genereerida uus salajane URL (vt eelmist pilti) ning seda levitada. Et teie lehestik oleks avatav vaid salajasest URL-st, tuleks kollektsioon ise muuta mitteavalikuks (Muuda õigusi). Esimesest nupust saate veebiaadressi kopeerida, pliiatsi-nupust määrata salajase URLi ajalise kehtivuse ning prügikasti-nupust kustutada.