Lehe lisamine ja muutmine

Avalehele sisu lisamine ja selle muutmine

Uuel lehestikul on vaikimisi olemas avaleht, kuhu saab lisada sisu ja seda muuta. Kui liikuda hiirega avalehe tekstile, ilmub paremasse ülanurka suure hammasratta juurde väiksem hammasratas, millel klõpsates saab valida Muuda lehte.

1

Avanevas tekstitoimetis on olemas kõik tavalised võimalused (nt teksti joondamine ja värvi muutmine, loendite tekitamine, linkide lisamine,  teksti suuruse ja fondi muutmine, tabeli lisamine jm).

2

Uute lehtede lisamine ja muutmine

Uute lehtede loomiseks tuleb valida menüüst Sisu - Lisa - Leht. Alati on valikus ka Test. Kui olete menüüst Seaded - Luba/Keela rakendusi lisanud veel mõne võimaluse, ilmuvad ka need Lisa menüüsse.

Lehele sisu lisamine toimub analoogselt avalehega tekstitoimeti abil. Vaikimisi lisatakse loodav leht primaarsesse menüüsse kõige viimaseks. Kui soovite, siis võite määrata, et loodav leht paigutatakse sekundaarsesse menüüsse. Menüüviite pealkirja lahtris saate loodavale lehele määrata enda poolt valitud aliase (lühinime).

Lehe lisamiseks klõpsake Salvesta nupul. Loodud lehte on võimalik hiljem analoogselt avalehele muuta. Kui liikuda hiirega lehe tekstile, ilmub paremasse ülanurka suure hammasratta juurde väiksem hammasratas, millel klõpsates saab valida Muuda.

Menüü muutmine

Uued lehed pannakse esialgu sisukorda loomise järjekorras (kõige uuem kõige lõppu). Seda järjekorda saab muuta, kui valida menüüst Menüüd. Sisukorras olevaid pealkirju saab hiirega kinni võttes lohistada üles-alla ja taandesse (alamlehtedeks).

Seda, kus paikneb sisukord, saate määrata paigutuse lehel (Välimus - Paigutus). Eraldi saab määrata rippmenüüst avalehe ja kõigi teiste lehtede paigutuse.