Ülikool hakkab veebilehestike jaoks kasutama keskkonda WordPress Multisite

Ülikool võtab veebilehestike loomiseks endise Sisu@UT keskkonna asemel 2023. aasta kevadsemestril kasutusele keskkonna WordPress Multisite. 

2012. aastast on ülikoolis õppe- ja teadustööga seotud veebilehestike koostamiseks kasutatud OpenScholari tarkvara baasil arendatud Sisu@UT keskkonda (https://sisu.ut.ee). Kuna seda ei ole enam võimalik ülikooli serveris uuendada, võtab ülikool selle asemel kasutusele keskkonna WordPress Multisite. WordPress Multisite võimaldab Sisu@UT keskkonnaga sarnaselt hallata mitut veebilehestikku hõlpsasti ühelt töölaualt. Varem eraldi loodud WordPressi lehestikke Multisite’i keskkonda üle ei kanta. 

Sisu@UT-s loodud veebilehestikud, mida soovitakse ka edaspidi kasutada ja uuendada, kantakse koos endiste funktsioonidega WordPressi üle. 

Uus keskkond hakkab paiknema veebiaadressil https://sisu.ut.ee ning Sisu@UT keskkonnast WordPressi üle kantavad veebilehestikud on samuti endistelt aadressidelt kättesaadavad. Uued WordPressis loodavad veebilehestikud on ühtse kujundusega, mis vastab ülikooli stiiliraamatule. 
 

Korduma kippuvad küsimused seoses WordPressile üleminekuga
 

Kes saab olemasolevaid Sisu@UT veebilehestikke kustutada?

Olemasoleva Sisu@UT veebilehestiku kustutamisnõude saab Sisu@UT keskkonnast saata ainult selle lehestiku omanik. Lehestiku haldaja või toimetaja lehestiku kustutamisnõuet saata ei saa. Lehestiku kustutamise juhend.

Millised Sisu@UT veebilehestikud peaks üle kandma WordPress Multisite keskkonda?

WordPressi tuleb üle kanda lehestikud, mida on vaja ka edaspidi kasutada ja uuendada. Tuleb arvestada, et Sisu@UT veebilehestiku erikujundus ülekandmisel ei säili, vaid kasutusele võetakse WordPressi kujundusmall, mis vastab ülikooli stiiliraamatule.

Milliseid Sisu@UT veebilehestikke saab säilitada staatilise Sisu@UT lehestikuna?

Staatilisena võib säilitada Sisu@UT veebilehestikku, mida ei ole vaja WordPressile ülemineku järgselt enam uuendada, kuid mida on vajalik tekstide, piltide, viidatud veebilinkide ja vistutatud videote osas endiselt edasi kasutada. Staatilistes lehestikes ei tööta enam interaktiivsed võimalused (nt test, veebivorm).

Kui kaua säilitatakse staatilisi Sisu@UT lehestikke?

Staatilistel lehestikel ei ole säilitamistähtaega määratud. Staatiline lehestik kustutatakse serverist omaniku nõudmisel.

Kas hiljem saab ka vajadusel staatilisi Sisu@UT lehestikke WordPressi üle kanda?

Kui Sisu@UT lehestik on säilitatud staatilisena, siis ei ole seda enam võimalik WordPressi automaatselt üle kanda. Siis tuleks luua WordPressis uus lehestik ja kanda lehestiku sisu vajadusel käsitsi üle.

Kui kaua saab olemasolevaid Sisu@UT lehestikke Sisu@UT keskkonnas muuta?

Olemasolevaid Sisu@UT lehestikke saab Sisu@UT keskkonnas muuta kuni ajani, mil algab WordPress Multisite keskkonnale üleminek.

Millal algab WordPress Multisite keskkonnale üleminek?

Täpne ülemineku algusaeg pole veel teada, kuid esialgse hinnangu järgi võiks üleminek alata hiljemalt 2023. aasta juunis.

Kui mul on vajalik luua juba praegu uus veebilehestik, siis millises keskkonnas ma selle lehestiku loon?

Kui teil on plaan luua uus veebilehestik juba sel aastal, siis looge veebilehestik Sisu@UT keskkonnas ja võtke suund selle lehestiku ülekandmisele WordPress Multisite keskkonda. Seejuures looge lehestik lihtsa struktuuri ja ilma erikujunduseta, et selle ülekandmine WordPressi keskkonda toimuks tõrgeteta.

Milline on WordPressis ülikooli stiiliraamatule vastav kujundus?

WordPressi lehestikud luuakse ülikooli stiiliraamatule vastava kujundusega. Ülemises vasakus nurgas on sinisele kolmnurksele alale paigutatud ülikooli logo. Lehestiku päises on päiseala, kus on päisepilt ning päisepildil on lehestiku pealkiri.

NB! Pildil olev kujundus võib muutuda.

mall

Kui mul on vajalik WordPressi lehel erikujundust, siis kas erikujunduse lisamine on võimalik?

Erikujunduse lisamise jaoks on vajalik TUKO nõusolek. Erikujundust saab WordPressi lehestikule lisada vaid WordPress Multisite üldadministraator.