Juhendid e-õppe kasutamiseks

Videod

Tartu Ülikoolis on eesmärk salvestada süsteemselt videoloenguid ning parandada videoloengute kättesaadavust sihtrühmadele (üliõpilased, õppejõud, huvilised väljastpoolt ülikooli). Videoloengud jaotuvad:

  • salvestatud loenguvideod (e-kursuste ja traditsioonilise õppega seotud videoloengud, mis on valdavalt slaididega sünkroniseeritud)
  • õppevideod (spetsiaalselt lavastatud õppesituatsioonide videod)
  • avalikkusele suunatud videoloengud
  • turunduseesmärkidel loodud reklaamvideod

Videoloengute salvestamine

Videoloengute salvestamiseks on erinevaid võimalusi:

a) Tellida video salvestamine IT osakonna visuaalmeedia talitusest

Videoloeng salvestatakse videospetsialisti poolt kas auditooriumis või stuudios. Täpsemat infot saab aadressil video@ut.ee.

NB! Alates 1.veebaruarist 2020 on taseme- ja täiendusõppes kasutatavate õppeotstarbeliste videote salvestamise teenus tasuline, vt IT osakonna teenuste hinnakirja (Videosalvestus õppetööst).

b) Kasutada videoloengute salvestamiseks TÜ Panopto tarkvara

Panopto recorder on installeeritud kõikidesse UT domeenis olevatesse arvutitesse. Panopto kasutamine töö ja auditooriumide arvutites on õppejõudude jaoks tasuta.

Miks Panopto?

  • salvestamiseks piisab arvutis olevast Panopto tarkvarast ja kaamerast
  • slaidid või ekraanipilt ning video/audio sünkroniseeritakse automaatselt
  • videoloeng salvestatakse automaatselt määratud serverisse
  • salvestatavat videoloengut saab ka reaalajas webcast’ina üle kanda
  • auditooriumis toimuva loengu salvestamist saab käivitada ja lõpetada automaatselt etteantud kuupäevadel ja kellaaegadel

Avage juhendid paremas servas asuvast menüüst.


video_lisamine5.pngc) Kasutada video salvestamiseks programmi Screen-o-matic

Programmiga saab tasuta salvestada kuni 15-minutilisi klippe ning avaldada neid Screen-o-maticu ja Youtube keskkonnas või endale alla laadida ja sobivas keskkonnas avaldada. Salvestamiseks tuleb programmi kodulehelt nupust Start Recording salvestada enda arvutisse fail WebLaunchRecorder.exe ja see salvestamiseks käivitada ning installeerida. Screen-o-matic võimaldab salvestada ekraanipilti (nt käivitatud esitlust vm programmi) koos (või ilma) audioga ja vidoega. Video lõikamiseks/monteerimiseks peaksite aga kasutama mõnda teist tuttavat videotöötlusprogrammi.

Programmi koduleht: http://www.screencast-o-matic.com/
Näide: http://www.uttv.ee/naita?id=18701