Sisenemine Moodle'isse
Moodle'isse sisenemine toimub Tartu Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnusega ning parooliga (sama, millega sisenete ÕISi). Moodle'isse sisenemine toimub üliõpilastel nupu TÜ arvutivõrgu konto (OpenID) kaudu ning kasutajatunnus tuleb sisestada kujul kasutajatunnus@ut.ee.
OpenID-ga Moodle'isse sisenemine on Microsoft 365 teenus, mille kasutamiseks peavad nii töötajad kui ka üliõpilased aktiveerima kahefaktorilise autentimise, vt juhend.
Kui olete ära unustanud oma TÜ arvutivõrgu kasutajatunnuse või salasõna, siis kasutajatoe telefonil 737 5500 või e-posti aadressil arvutiabi@ut.ee saab kasutajatunnuse meenutuse. Parooli saab ise vahetada aadressil https://parool.ut.ee või kui ise parooli vahetamine ei õnnestu, siis tuleb pöörduda arvutiabi@ut.ee.
TÜ täiendusõppe kursusele registreerunutele luuakse Moodle'i kasutajakonto automaatselt ning info kasutajakonto andmete ja kursusele juurdepääsu kohta saadetakse e-kirjaga e-posti aadressil, mille nad esitasid registreerumisel. Kui täiendusõppe kursusel osalejal on ununenud Moodle'i kasutajatunnus ja salasõna või esineb probleeme sisselogimisel, peaks ta saatma e-kirja aadressil eope@ut.ee.
1. Moodle'i avaleht - Töölaud
Pärast Moodle'isse sisenemist näete töölaua ülaosas kursuste otsingut, viimati külastatud kursuste nimekirja ja selle all kõikide e-kursuste nimekirja, millega te õppejõuna või muus rollis seotud olete.
Vaikimisi näete kursuste nimekirjas kõiki kursusi, kuid võimalik on kuvada kursusi mitmete filtrite abil: Kõik, Hetkel toimuvad, Varasemad, Tärniga tähistatud, Peidetud.
Kui olete seotud rohkem kui 12 kursusega, siis on kursuste nimekirja all olevast rippmenüüst võimalik valida, kas näidatakse 12, 24, 48 või kõiki kursusi.
Kursuste nimekirjas kuvatakse õppijale kursuse läbimise protsenti (kui kursuse lõpetamise jälgimine on kasutusel).
Kursuste esiletõstmine
Kursuste nimekirjas olevaid kursusi on võimalik esiletõstmiseks tärniga tähistada. Kursuse tärniga tähistamiseks klõpsake kursuse nime järel oleval kolmel täpil ja valige Tõsta kursus esile. Esiletõstmise eemaldamiseks klõpsake kursuse nime taga kolmel tärnil ja valige Eemalda esiletõstmine.
Kursuste peitmine
Kui kursuste nimekirjas on kursusi, mida te ei soovi, et neid teie kursuste nimekirjas kuvatakse, siis on hea kasutada kursuste vaatest peitmise võimalust. Kursuse peitmiseks vaatest klõpsake kursuse nime järel oleval kolmel täpil ja valige Peida vaatest. Peidetud kursusi saate näha filtri Peidetud abil. Kursuse nähtavaks tegemiseks klõpsake kolmel tärnil ja valige käsk Näita seda kursust.
Ajajoon töölaual
Moodle'i töölaua paremas veerus on ajajoone plokk, kus kuvatakse kõikide teie e-kursuste tegevuste tähtajad ning teil on võimalik tegevuse nimel klõpsates kohe vastava tegevuse juurde jõuda. Ajajoone plokis saate ise määrata, mitut elementi seal kuvatakse (Näita 5, 10 või 25). Plokis on erinevad filtrid ning saate sorteerida elemente tähtaja, kuupäeva ja kursuste järgi.
Plokid töölaual
Töölaual olevaid plokke saab soovi korral peita, kustutada või ümber paigutada. Selleks tuleb lülitada töölaud muutmisrežiimi (nupp Luba muutmine), teha muudatused ning salvestada need (nupp Salvesta muudatused).
2. Kasutaja andmete ja eelistuste muutmine
Pärast Moodle'isse sisenemist saate muuta osasid enda kasutajaandmeid. Te ei saa Moodle'is muuta oma nime. Kui ÕISis või TÜ isikuregistris on nimi muudetud ja see ei muutu automaatselt Moodle'is, saatke nime muutmise palve aadressile eope@ut.ee.
Oluline, et kasutajaandmetes olev e-postiaadress oleks õige, kuna sellele saadetakse kõik Moodle'iga seotud teated ja postitused. Kui muudate e-posti aadressi ÕIsis, siis ei muutu see automaatselt Moodle'is, vaid peate e-posti aadressi Moodle'i kontol samuti ise ära muutma.
Soovitatav on lisada enda kasutaja pilt. Need andmed pole seotud ühegi konkreetse kursusega, vaid kehtivad üle kogu Moodle'i keskkonna.
Oma andmete muutmiseks:
- klõpsake ekraani paremas ülanurgas enda nimel ja valige sealt Kasutaja andmed
- klõpsake kasutaja detailide plokis lingil Muuda profiili
- sisestage enda kohta tutvustus lahtrisse Kirjeldus
- lisage enda foto
- lisage soovi korral veel andmeid
- klõpsake nupul Uuenda kasutaja andmeid
Sõnumivahetuse lehel (Enda nimi – Eelistused – Sõnumivahetus) saate valida, milliseid teateid teile e-kirjana edastatakse. Need valikud pole seotud ühegi konkreetse kursusega, vaid kehtivad üle kogu Moodle'i keskkonna.