Sisenemine Moodle'isse

Moodle'isse sisenemine toimub Tartu Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnusega ning parooliga (sama, millega sisenete ÕISi). Kui olete ära unustanud oma TÜ arvutivõrgu kasutajatunnuse või salasõna, siis kasutajatoe telefonil 737 5500 või e-posti aadressil ak.abi@ut.ee saab kasutajatunnuse ja parooli meenutuse. Parooli saab ise vahetada aadressil https://passwd.ut.ee/.

TÜ täiendusõppe kursusele registreerunutele luuakse Moodle'i kasutajakonto automaatselt ning info kasutajakonto andmete ja kursusele juurdepääsu kohta saadetakse e-kirjaga e-posti aadressil, mille nad esitasid registreerumisel. Kui täiendusõppe kursusel osalejal on ununenud Moodle'i kasutajatunnus ja salasõna (kui tal pole Tartu Ülikooli arvutivõrgu kasutajakonto) või esineb probleeme sisselogimisel, peaks ta saatma e-kirja haridustehnoloogile või Moodle'i administraatorile aadressil eope@ut.ee.

1. Moodle'i avaleht - Töölaud

Pärast Moodle'isse sisenemist näeb kasutaja lehel Töölaud kõikide e-kursuste nimesid, millega ta õppijana, õppejõuna või tuutorina seotud on. Kui kasutajaga seotud e-kursuste arv on üle 15, siis on võimalik hetkel toimuvad või olulisemad e-kursused välja valida - edaspidi näidatakse kursuste nimekirjas just neid (väljavalimise järjekorras) ning enda ülejäänud e-kursusi näeb lehel Töölaud muutmisrežiimis olles või kõpsates lingil Näita rohkem kursusi

Oluliste e-kursuste valimiseks:

  1. lülituge lehel Töölaud muumisrežiimi nupust Luba muutmine või kõpsake lingil Näita rohkem kursusi
  2. klõpsake linnukesel selle kursuse nime ees, mida soovite välja valida (selles järjekorras, kuidas soovite väljavalitud kursusi pärast nimekirjas näha)
  3. kui soovite kursust väljavalitud kursuste nimekirjast eemaldada, klõpsake ristil kursuse nime ees
  4. klõpsake nupul Salvesta muudatused - nüüd näete lehel Töölaud vaid väljavalitud kursusi

   

2. Kasutaja andmete muutmine

Pärast Moodle'isse sisenemist saate muuta enda kasutaja andmeid. Oluline, et kasutaja andmetes olev e-postiaadress oleks õige, kuna sellele saadetakse kõik Moodle'iga seotud teated ja postitused. Soovitatav on lisada enda kasutaja pilt. Need andmed pole seotud ühegi konkreetse kursusega, vaid kehtivad üle kogu Moodle'i keskkonna.

Oma andmete muutmiseks:

  1. klõpsake ekraani paremas ülanurgas enda nimel ja valige sealt Kasutaja andmed
  2. klõpsake kasutaja detailide plokis lingil Muuda profiili
  3. sisestage enda kohta tutvustus lahtrisse Kirjeldus
  4. lisage enda foto
  5. lisage soovi korral veel andmeid
  6. klõpsake nupul Uuenda kasutaja andmeid

Sõnumivahetuse lehel (Enda nimi – Eelistused –  Sõnumivahetus) saate valida, milliseid teateid teile e-kirjana edastatakse. Need valikud pole seotud ühegi konkreetse kursusega, vaid kehtivad üle kogu Moodle'i keskkonna.