5. Video lõikamine ja sisukorra toimetamine

Video lõikamine

  • Video monteerimisrežiimi lülitumiseks klõpsake lingil Edit. Avanevas aknas näete kaamera pilti, slaide ja ajajoont. 
  • Video alguse või lõpu lõikamiseks klõpsake esmalt kääridega nupul ja seejärel liigutage hiirega ajajoone alguses ja/või lõpus olevat halli joont.
  • Video keskelt lõigu väljalõikamiseks klõpsake kääridega nupul, siis ajajoonel valitud lõigu alguspunktis ning liikuge hiirega paremale - nii saate lõigatava lõigu välja valida. Antud lõiku tegelikult ei kustutata - seda lihtsalt ei mängita pärast salvestamist video vaatajale.
  • Pärast video lõikamist klõpsake ekraani paremas ülanurgas nuppu Apply. Video salvestamine ja konverteerimine võtab aega ja sel ajal pole video vaadatav.
NB! Suurendusklaasi-nupust saate ajajoone sisse suumida, et lõikamiseks õiget kohta heliribal paremini näha.

Sisukorras pealkirjade muutmine

Vaikimisi võtab Panopto videoloengu sisukorda pealkirjadeks PowerPointi slaidide pealkirjad. Kui pealkirja slaidil pole, võetakse slaidilt esimese lause esimene osa. Kui soovite neid muuta, klõpsake sisukorras (Contents) ja seejärel muudetaval pealkirjal.

Pärast sisukorra muutmist klõpsake ekraani paremas ülanurgas nuppu Apply. Video salvestamine ja konverteerimine võtab aega ja sel ajal pole video vaadatav.

Sisukorda pealkirjade lisamine

Kui ilmneb, et mõni slaid on sisukorrast puudu (pealkiri polnud korrektselt lisatud või tekst slaidil puudus), tuleb klõpsata ajajoonel vastaval slaidil ning seejärel pliiatsi-nupul. Avanevas aknas tuleb sisestada slaidi pealkiri lahtrisse Title ning muudatus salvestada.