Doktoriõppe-ja õppekorralduseeskiri

III.7.1. Kaitsmiskoosolek


145.
Doktoritööd kaitstakse nõukogu koosolekul avaliku akadeemilise diskussioonina. Kui doktoritöö sisaldab riigisaladust, ärisaladust, isikuandmete kaitse nõuetest tulenevalt avaldamisele mittekuuluvat või muud salastatud teavet, võib teadusprorektor nõukogu ettepanekul kuulutada koosoleku kinniseks.

146. Kaitsmine toimub vaid siis, kui kohal on doktorikraadi taotleja ja vähemalt üks oponent ning koos lisaliikmetega vähemalt kuus otsustusõiguslikku nõukogu liiget. Kaitsmisel võib osaleda ka reaalajas toimuva kahesuunalist pilti ja heli võimaldava side abil, v.a doktorikraadi taotleja, kes võib seda teha ainult mõjuval põhjusel ja teadusprodekaani otsusel.

147. Kaitsmine, välja arvatud punktis 149 nimetatud kinnine arutelu, salvestatakse heli- või videofailina, mida säilitatakse ülikoolis kehtiva korra kohaselt. Kinnise kaitsmise korral kehtestatakse failile juurdepääsupiirang.

148. Kaitsmine koosneb järgmistest osadest:

148.1. koosoleku juhataja sissejuhatus ja doktorikraadi taotleja tutvustamine;

148.2. doktorikraadi taotleja ettekanne (lectio praecursoria);

148.3. oponendi või oponentide sõnavõtud;

148.4. akadeemiline diskussioon doktorikraadi taotleja ja oponendi või oponentide vahel;

148.5. akadeemiline diskussioon nõukogu liikmete ja kohalviibijatega;

148.6. nõukogu otsuse vastuvõtmine kinnisel arutelul;

148.7. nõukogu otsuse väljakuulutamine;

148.8. doktorikraadi taotleja lõppsõna.

Tartu Ülikoolis antakse doktoridiplomeid kätte iga aasta 1. detsembril, mil aulas toimub pidulik aktus.

Et saada diplom kätte 1. detsembril, peab kaitsmine toimuma hiljemalt sama aasta 23. novembril. Kui doktoritööd kaitstakse pärast 23. novembrit, antakse diplom kätte järgmise aasta 1. detsembril.

Ülikool saadab kõigile aasta jooksul oma töö kaitsnud doktoritele kutsed. Ülikooli töötajatele edastatakse kutse nende ülikooli e-posti aadressile, mujal töötavatele doktoritele nende CV-s märgitud e-posti aadressile (NB! Palume kontrollida, kas CV-sse sisestatud e-posti aadressi kaudu saab Teiega ühendust).

Diplomi kättesaamise kohta tuleb anda allkiri. Seda võib teha tööpäevadel õppeosakonnas aadressil Jakobi 1 (sissepääs hoovi poolt) või vahetult enne aktust peahoone fuajees.

Kui 1. detsembri aktusel ei ole võimalik osaleda, saab diplomi kätte hiljem õppeosakonnast (Jakobi 1) õppekorralduse spetsialistilt Helen Asveitilt (737 5628; helen.asveit@ut.ee). Kui enne diplomi kättesaamist on vaja doktorikraadi kaitsmist tõendada, saab sealtsamast ka sellekohase tõendi.

Promoveerimine

Doktoritele on aulas kohad reserveeritud.

Promoveerimise käik on järgmine:
– akadeemiline sekretär ütleb doktori nime ja loeb ette diplomi teksti;
– doktor tõuseb ning tuleb akadeemilise sekretäri ja rektori juurde;
– rektor annab diplomi üle ja surub kätt;
– doktorile antakse üle lilled.

Riietus
Meestel frakk, tume ülikond või rahvarõivad
Naistel (pikk) kleit, kostüüm (ka pükskostüüm) või rahvarõivad
Aumärgid

Suur dekoltee, paljad õlad ja argirõivad pole kohased.

Accept Cookies