Doktoriõppe-ja õppekorralduseeskiri

Õppetöö korraldus

II.4.1. Üldised põhimõtted

28. Doktoriõppes õppija õpingute korraldamise eest vastutavad programmijuht, doktoriõppe programmi eriala juht ja juhendaja(d).

29. Välismaale õppima või teadustööd tegema siirduv doktorant märgitakse õppeinfosüsteemis tema individuaalplaani või doktoriõppe programmi eriala juhi kinnitatud õppeplaani alusel välismaal õppijaks.

30. Varasemate õpingute ja töökogemuse ning õpingute ajal väljaspool ülikooli saadud õpi- ja töökogemuse arvestamist kooskõlas punktis 72 sätestatuga ning õpingute ajal ülikooli täiendusõppes ja muudel ülikooli õpisündmustel osalemise arvestamist taotletakse atesteerimisaruande alusel.

301. Alates 2022/2023. õppeaastast avatud doktoriõppe programmide puhul võib ülikool arvestada

301.1. varasemaid õpinguid, õpingute ajal väljaspool ülikooli saadud õpikogemust ning õpingute ajal ülikoolis läbitud täiendusõpet ja muudel ülikooli õpisündmustel osalemist õppetegevuse mooduli täitmisel;
301.2. varasemat ja õpingute ajal väljaspool ülikooli saadud töökogemust teadus-, arendus- ja loometegevuse mooduli õpiväljundi saavutamisel;
301.3. täiendusõpet ja muid õpisündmusi ning varasemat ja õpingute ajal väljaspool ülikooli saadud töökogemust originaalsooritusena.

31. Kui eeskirjas pole sätestatud teisiti, lähtutakse varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamisel (edaspidi: VÕTA) õppekorralduseeskirjas sätestatust.

VÕTA juhendid, kontaktid ja dokumendivormid leiad välisveebist.

32. Doktorant on õppetööst täielikult vabastatud ajal, kui ta osaleb kaitseväe õppekogunemisel või lisaõppekogunemisel või ei saa mobilisatsiooni tõttu õppetöös osaleda. Sellekohase kutse saamisel on doktorandil kohustus doktoriõppe programmi eriala juhti ja juhendajaid eemalolekust teavitada.

Accept Cookies