Imemine
Vastsündinul on alalõug ülalõuast 15mm tagapool. Selline asend kergendab sünnitust ja trauma võimalikkust vähendab alalõualiigesele.
Õigel imetamisel saab alalõug funktsionaalset koormust, mis soodustab alalõua kasvu. Alalõua liigutused loovad funktsionaalse ärrituse ja mõjustavad alalõua, miimiliste, mälumis- ja keele lihaste arengut. Loomulik, rinnaga toitmine, on hammaste-lõualuudesüsteemi elundite ja lihaste harmooniliseks arenguks optimaalne.
Pudelist toitmise korral tuleb jälgida tingimusi, mis peaksid olema võimalikult lähedased loomulikule toitmisele: laps peab alalõuga ette lükkama ja tegema seda mõningase jõukuluga.
![]() |
Kas tead? Millised probleemid võivad kaasneda pudeliga toitmisega?
Vaata vastust!Pudelist toitmise korral, kui pudel on vertikaalses asendis ja lutt suure avausega, ei pea laps tegema alalõuaga liigutusi ja viimane jääb arengus maha. Kui pudel asetatakse padjale, et laps saaks ise toitu kätte, võivad tekkida lõualuude ühepoolsed deformatsioonid. Selline deformatsioon võib tekkida ka pudeli survest. Kunstlikul toitmisel tuleks kindlasti kasutada paksendiga lutti, mis välistab pudeli surve lõualuudele. Lutil peaks olema väike avaus, et laps imedes pingutaks, rakendaks jõudu, see on vajalik alalõua normaalseks kasvuks. |