Sõnaraamat

All | A B E F G H I J K L M O P R S T V
Abiained
Kõik ained, mida kasutatakse ravimvormi valmistamiseks ja mis pole raviained.
Abivahend

Toode või vahend, mille abil on võimalik ennetada tekkinud või kaasasündinud kahjustuse või puude süvenemist, kompenseerida kahjustusest või puudest tingitud keha funktsioonihäiret, parandada või säilitada füüsilist ja sotsiaalset iseseisvust ning tegevus- ja töövõimet.

Agregaatolek
(Aine olek) Aine vorm, mille määrab tema molekulide soojusliikumise iseloom.
Annus
Manustamiseks sobiv kogus raviainet.
Apteegi lisateenus

Teenus, mida ei osutata tavapärase apteegiteenuse raames. Teenus on seotud tervise edendamise, haiguste ennetamise (nt terviseriskide hindamine, terviseseisundi jälgimine, tervisenäitajate määramine) või ravimite  kasutamise hindamisega.

Apteegikaup

Kõik tooted (v.a ravimid), mis on apteegis saadaval.

Apteegikülastaja

Inimene, kellele osutatakse apteegiteenust (sh patsient).

Apteegiteenus

Proviisori või farmatseudi poolt apteegikülastajale osutatud teenus, mille käigus väljastatakse patsiendile ravim ning pakutakse talle igakülgset nõustamist ravimi sihipäraseks kasutamiseks. Apteegiteenuseks loetakse ka ravimite valmistamist ning jaendamist apteegis. Apteegiteenuse osutamine võib toimuda koostöös teiste tervishoiutöötajatega.

Apteek

Tervishoiuasutus, kus valmistatakse ja väljastatakse ravimeid ning antakse patsiendile nõu, kuidas ohutult ja tõhusalt kasutada ravimeid ja teisi apteegikaupu. Võimalusel pakutakse apteegis inimese tervist ja heaolu toetavaid lisateenuseid. Apteegis on nõuetekohased ruumid ravimite väljastamiseks, valmistamiseks ja säilitamiseks. Apteegis töötavad proviisorid, farmatseudid jt spetsialistid. Eestis tegutsevad üld-, haigla- ja veterinaarapteegid. Eesti õigusaktides nimetatakse apteeki üldapteegiks.

Apteeker

Apteegiteenust osutav proviisor või farmatseut.

Kvaliteedimärk 2020