Avaleht

Tere tulemast kursusele (Janne Sepp)
https://www.uttv.ee/naita?id=28596

Me kõik tarvitame vahel ravimeid – mina, Sina, meie pered, sõbrad, tuttavad. Ravimite kasutamine näitab tõusujoont, nõnda samuti nagu ka keskmine eluiga. Sest üha enam töötatakse välja uusi ravimeid haiguste senisest tõhusamaks raviks. Mitmed haigused, mida veel aastakümneid tagasi polnud võimalik ravida, alluvad täna juba väga hästi ravimitele.

Kursus toimub 100% veebis, Moodle’i keskkonnas.

12. veebruar – 25. märts 2024
(kõik huvilised)

Registreeru

12. veebruar – 25. märts 2024
(TÜ üliõpilased)
Registreeru

Elame ajas, kus ravimid on kättesaadavad, nende ohutus, efektiivsus ja kvaliteet on kontrollitud ning kogu ravimisektor allub rangetele seadustele. Miks nii palju kontrolli ja seaduseid? Eks ikka sellepärast, et me ei tohi unustada, et iga ravim on mürk, kui seda tarvitada valel eesmärgil, vales annuses ja valel viisil. Kui aga kasutame ravimeid õigesti, saame soovitud toimed. Sina pea meeles, et kõik ravimid, mis on müügil apteegis, on kontrollitud ning apteeker oskab Sulle igakülgset nõu anda, kuidas neid ravimeid õigesti tarvitada.

ehk ravimiteadus on üks väga keeruline valdkond. Seda on Sul võimalik põhjalikult õppida Tartu Ülikoolis proviisoriõppes, mille läbides saad endale farmaatsia magistrikraadi. Siiski võiksid meil kõigil olla üldised teadmised ravimite kohta. Elame ju ajal, kus tohutu infohulk on meist vaid ühe näpuliigutuse kaugusel, kuid kaugeltki kogu see informatsioon ei ole õige. Seepärast ongi oluline, et igaühel meist oleks põhiteadmine või nii-öelda tunnetus ravimite kohta, et oskaksime eristada tõde ja väära ning seeläbi kaitsta enda ja oma lähedaste tervist.

Ja just selliseid põhiteadmiseid ravimite kohta püüabki e-kursus “Ravimitest maakeeli” Sulle anda.

Sellel kursusel:

  • saad ülevaate ravimite kujunemisloost;
  • saad teada, mis on ravim ja kuidas sünnib ravim;
  • saad teada, mis on ravimite koostises;
  • mõistad, kuidas saabub ravimi toime ja kuidas saab ravimeid manustada;
  • saad ülevaate apteegist – mida seal müüakse ja milliseid teenuseid apteegis pakutakse;
  • antakse Sulle praktilisi nõuandeid selle kohta, mida ravimite kasutamisel on oluline silmas pidada.

6-nädalane kursus Moodle’is on jagatud teemadeks, igat teemat juhatab sisse lühike videoklipp ning seda toetab juba põhjalikum tekstimaterjal. Kursuse maht on 1 EAP ehk 26 tundi iseseisvat tööd. Igal nädalal peaksid planeerima õppimiseks umbes 4 tundi Sulle sobival ajal.

Kui oled materjalid läbi töötanud, saad oma teadmisi esmalt kontrollida ise, lahendades iga teema lõpus oleva enesetesti. Iga teema lõpeb e-kursusel kontrolltestiga. Kui sooritad kõik kursuse “Ravimitest maakeeli” kontrolltestid edukalt, siis soovime Sulle palju õnne koos Tartu Ülikooli digitunnistusega ning loodame, et said sellelt kursuselt palju kasulikke teadmisi!

Egas midagi, hakkame õppima!

Kvaliteedimärk 2020