Igale märgisele vastab kindel ID. Alloleval pildil on näha AR märgiseid ID-ga 3, 4 ja 5. Sama ID-ga märgised näevad alati välja samasugused, ja kahel erineval märgisel ei ole kunagi sama ID. See tähendab, et märgise must-valge ruudustiku mustri järgi on võimalik teada saada märgise ID.
Infoks!
Küll aga peab tähele panema, millise süsteemiga on tegu. Nagu on maailmas palju keeli, nii on ka palju erinevaid süsteeme AR märgiste jaoks. Seni, kuni on teada, millist süsteemi kasutame, on aga lihtne märgise mustri järgi saada kätte selle ID.
Üks võimalik olukord, kus märgiste ID on kasulik, on asjade tuvastamine. Näiteks hulga sarnaste karpide hulgast kindla karbi ülesleidmine võib olla keeruline, sest ei piisa sellest, kui tuvastada, et tegemist on karbiga. Kui aga igal karbil on peal AR märgis, ja me otsime näiteks karpi märgisega nr 5, läheb õige karbi leidmine väga palju kergemaks.
Võib ka juhtuda, et robot otsib kindlat eset teiste hulgast, aga ta ei tea, mis tüüpi eset ta otsib, ega oska ka ühtegi eset ära tunda. Sellist olukorda illustreerivad allolevad pildid. Selle asemel, et õpetada robot ära tundma suurt hulka erinevaid esemeid, on programmeerija jaoks väga palju lihtsam teha robotile selgeks, et vaja on leida kindla ID-ga AR märgis.
Liiguta pildi keskel olevat slaiderit!