Avaleht

Banner

Tere tulemast ROSi algkursusele!

Siin õpid programmeerima roboteid, kasutades vabavaralist tarkvararaamistikku ROS. Kursusel osalemiseks on sul vaja vaid arvutit ja internetiühendust. Saad oma kodus arvuti taga istudes ringi sõita Tartu Ülikooli klassiruumis oleva Robotondi robotiga, õpid looma robotile digikaksikut ja paned roboti leidma ise endale õige tee sihtpunkti. Õppimisel toetavad sind mitmed Tartu Ülikooli õppejõud ja teadlased.

Registreeru siin

Kursuse valmimist on toetanud Haridus- ja Noorteamet. Kursus toimub koostöös tehisintellekti- ja robootikakeskusega AIRE (EDIH), mida rahastab Digitaalse Euroopa Programmi Euroopa Digitaalse Innovatsiooni Keskuste alamprogramm ja Majandus- ja Kommunikatsooniministeerium (Projekti nr: 101083677).

Lõbusat osalemist!

Nii Eestis kui ka kogu maailmas on tekkinud tugev vajadus inimeste järele, kes aitavad välja arendada ja ettevõtetes kasutusele võtta uue põlvkonna roboteid.

Kaasaegse ja tulevikku vaatava robootika nurgakiviks on saanud avatud lähtekoodil ning vabakasutust lubav robootika arendusplatvorm ROS, www.ros.org. ROS on arendusplatvorm, mis on kasutusel nii robootikaga tegelevates ettevõtetes kui ka ülikoolides. ROS võimaldab luua kaasaegseid tarkvaralahendusi (sh tehisintellekti integreerimine) sõltumatult konkreetsest riistvarast. Seetõttu on vajadus ROSi inseneride järele katkematu!

“ROS algajatele” kursusel kasutatakse õppetööks Robotont robotit, mis on Tartu Ülikoolis väljatöötatud omniliikuv mobiilne robot. Robotondi tarkvara põhineb ROSi tarkvaral, mis on üks maailma enimkasutatavaid robootika raamistikke! 

Kui Sul on huvi robootika vastu, siis käesolev kursus on just Sulle mõeldud! Siin saad ROSi kasutades robotit kaugteel juhtida, luua oma kood ROSi kimbus ja õppida, kuidas arendusplatvormi abil lokaliseerida, kaardistada ja navigeerida oma seadet! 

Ja see pole veel kõik! Kursusel osaledes on sul ainulaadne võimalus kasvõi maailma teisest otsast osaleda õppetöös, kus Sul on võimalik oma keskkonnast olla ühenduses füüsiliste robotitega!