Sa oled poiss või tüdruk, oled kooli lõpetanud või õpid, sul on huvi avastada, mis on elektroonika, kuid pole kindel, kust alustada? Soovid rohkem teada elektroonikast, luua isikliku turvasüsteemi või muuta oma riided stiilseks lahedate valgusefektide abil? Kursus “Elektroonikast puust ja punaseks” on just Sulle!

Uuri elektroonikavaldkonda dünaamilisel ning haaraval viisil, kus sisu ja ülesanded sobituvad ideaalselt sinu huvi ja loovusega. Hangi juurde väärtuslikke teadmisi, oskusi ning kogemusi ja sukeldu elektroonika komponentide, liideste ning põhimõtete maailma.

Teooria ja praktilised tegevused koos seletavate märkustega on videotes seotud võluval viisil, kindlustades, et saaksid osaks täielikust õpikogemusest. Kursuse peatükid on hoolikalt valitud, et tagada ulatuslik esmane maailmapilt elektroonikast ning võimaldada Sinul teha teoks oma mõtteid ning miks mitte ka esimesed sammud insenerikarjääri suunas.

Kursus toimub 04. märts - 14. aprill 2019 TÜ Moodle'i keskkonnas https://moodle.ut.ee

Praktiliste tööde jaoks vajad Sa elektroonikakomponente ja multimeetrit. Täpsemalt vaata lehelt Tehnilised vahendid.
   

Registreerumine on avatud 11. veebruar - 04. märts 2019

Mine registreeruma!

Kursus toimub täielikult veebipõhisena, kokku 6 nädalat. Kursuse maht on 2 EAP ehk ca 52 tundi. Igal nädalal pead planeerima õppimiseks umbes 8-9 tundi Sulle sobival ajal. Hinnatavad ülesanded edukalt sooritanuna saad Tartu Ülikooli digitaalse tunnistuse.

Kursuse läbinuna:

  • saad aru, mis on pinge ja voolutugevus;
  • saad aru elektriskeemide ideest ja tingmärkidest;
  • oskad multimeetriga mõõta pinget, voolutugevust, takistust, lühist, katkestust;
  • tunned ja oskad rakendada Ohmi seadust ja takistit, kondensaatorit, dioodi, servomootorit ja DC toiteallikaid;
  • samuti oskad olemasoleva skeemi järgi lihtsamat elektroonikaseadet kokku panna ning selle tööd kontrollida.

Kursuse materjalid on avalikult kõigile kättesaadavad ja on jaotatud 8 suuremaks teemaks. Iga teema alamlehtedel on lühike sissejuhatus, õppevideo ning ülesanded ise kaasa mõtlemiseks või harjutamiseks.

Kursusel osalemine on tasuta, kuid ostes poest või tellides kursuse korraldajatelt kõik vajalikud tehnilised vahendid, on kulu umbes 35 EURi.

Registreerunutele saadetakse kursuse esimesel päeval e-kiri juhistega, kuidas Moodle'i keskkonda siseneda.

Kursuse loojateks on Alvo Aabloo, Andres Punning, Jüri Vedru, Heilo Altin, Teet Tilk, Artur Abels. Nad kõik on Tartu Ülikoolist ning huvi elektroonika ja robootika vastu on nad kokku toonud. Igapäevaselt tegeleb Alvo intelligentsete materjalide labori juhtimisega, Andres tehislihaste uurimisega ning Heilo koolirobootikaga. Emeriitdotsent Jüri Vedru aga on elektroonikaga tegelnud ja seda Tartu Ülikoolis õpetanud juba üle 50 aasta. Teet ning Artur on Tartu Ülikoolis elektroonikat õpetanud kümmekond aastat.