Enesetest: E-kataloog ESTER

Testis on ka mõned otsinguküsimused, et saaksite otsinguid harjutada. Need võivad tunduda keerulised, sest pole ette antud, kuidas otsida. Kui olete õppematerjalid läbi vaadanud, siis oskate kindlasti alustada. Sellest ei maksa heituda, kui kohe ei tule välja õige tulemus. Kui olete testi lõpetanud, siis näete küsimuste vastuseid ja ka juhendit, kuidas tuleks antud otsingut teha. Kui juhendi järgi otsides saate arvulise vastuse puhul veidi erineva tulemuse, ärge ka sellest heituge. Kuigi vaatame küsimusi regulaarselt üle, võib kataloogi seis olla muutunud. See test on eelkõige harjutamiseks. Võite veast teada anda vilve.seiler@ut.ee.

 

Mis on kõige laiem otsinguviis e-kataloogis ESTER?
Kumb otsinguviis võimaldab lihtotsingus korraga sisestada mitu märksõna?
Millistele küsimustele annab  e-kataloog ESTER vastuse?
Kui klõpsate kataloogis ESTER leitud teaviku pealkirjal ning edasi linki Täiskirje, siis on võimalik näha 
Milliste märksõnadega on e-kataloogis ESTER kirjeldatud õpikut "Psühholoogia gümnaasiumile"?

Selle küsimuse eesmärk on, et paneksite tähele andmebaasi kirjetes olevaid märksõnu, mida saate kasutada nt edasistel otsingutel.

 

Mitu kuni 2023. aastani ilmunud võrgujuurdepääsuga teavikut (e-ressurssi) leiate Eesti looduskaitse kohta? Tehke liitotsing kahe märksõnaga.

 

Mitu aastatel 2000-2023 ilmunud eestikeelset raamatut kliimamuutuste  kohta leiate e-kataloogis ESTER Tallinna raamatukogudest? Valige õige kataloogi osa ja tehke otsing märksõna väljal. Seejärel täpsustage otsingutulemusi vastavalt. Kirjutage arvuline vastus.