6. Digitaalarhiiv DIGAR

DIGAR  (http://www.digar.ee/arhiiv) on Rahvusraamatukogu e-arhiiv, kus on raamatuid (koolikirjandust), ajalehti, ajakirju, fotosid, kaarte jm digiteeritud materjale. Paljud neist on vabaks kasutamiseks. DIGARis säilitatakse ka selliseid faile, mille tekste vabalt internetis lugeda ei saa (vt peatükki Õigused teoste kasutamiseks). Otsingutulemuste hulgas on need tähistatud tabalukuga. 

Suur osa materjalidest on leitavad ka e-kataloogi ESTER kaudu, ESTERist viivad lingid DIGARisse.

DIGARi otsingutulemused. Esimest saab veebis vabalt lugeda, teist mitte. 

Klõpsates tulemusel, on näha rohkem infot väljaande kohta: kättesaadavus, võimalus allalaadimiseks, märksõnad, link ESTERisse, autoriõigused.

Ka neile teostele, mis ei ole autoriõigusega kaitstud, tuleb alati täpselt viidata.

Andmed raamatu kohta.

DIGARis olevad uued ajakirjad võivad olla piiratud juurdepääsuga, need numbrid on tähistatud lukumärgiga.  Ajakirju saab leida, kui valida ülevalt ribalt Perioodika ja siis lehitseda tähestikulist nimekirja.  Võib sisestada ka otsingulahtrisse ajakirja pealkirja ja klõpsata otsingukasti all Perioodika.

Kui on huvi saada rohkem teada, kuidas DIGARi väljaandeid kasutada, lugege andmebaasi tutvustust Mis on DIGAR http://www.digar.ee/arhiiv/et/info/digarist
Huvi korral vaadake ka Rahvusraamatukogu videokoolitust DIGAR: üks ja ainus 
https://www.youtube.com/watch?v=9YsZER7Lg94 või pikemat veebiseminari DIGAR: Eesti ajalugu, kirjandus ja kultuur digitaalarhiivis https://www.youtube.com/watch?v=nupMRepYxq8&t=68s 

 

Paljud raamatud, mille täisteksti DIGARis lugeda ei saa, on veebis vabalt kättesaadavad. Sisestage pealkiri Google'isse ja katsetage!