3.1. Arduino arenduskeskkond
Robotite programmeerimise saab jagada kaheks. Kõigepealt on vaja kood kirjutada, kasutades mõnda tekstiredaktorit ning peale seda on see vaja kompileerida ning robotisse laadida. Antud kursusel kasutame nii programmeerimiseks kui ka kompileerimiseks ja koodi laadimiseks robotisse Arduino keskkonda. Kuna viimasega ei tule kaasa mBoti, ehk kasutatava robotiplatvormi teeke, siis peab need eraldi paigaldama.
Selles videos õpid, kuidas arenduskeskkonda oma arvutisse paigaldada ning kuidas veenduda, et kõik töötab
Arduino paigaldamine
- Ava allalaadimislink: https://www.arduino.cc/en/Main/Software
- Sealt vali oma arvutile sobiv versioon ning peale seda just download.
- Käivita allalaetud fail. Installeri poolt pakutavad vaikeväärtuseid ja paigaldamise kausta ei pea muutma, need on sobivad. Juhul kui paigaldad tarkvara kuhugi teise kohta pead selle meelde jätma.
- Kui installer on lõpetanud, pane see kinni ning Desktop’ile (Töölaud) peab olema tekkinud Arduino otsetee.
- Kui selle topeltklikki tehes arduino aken avaneb, siis on tarkvara korrektselt paigaldatud.
mBot’i teekide paigaldamine
- Ava järgmine veebileht: https://github.com/Makeblock-official/Makeblock-Libraries
- Sealt vali Clone or Download ning järgmisena Download ZIP.
- Kui zip-fail on olemas, paki see lahti. Paremklõps zip-faili peal ning sealt Extract all.
- Lahtipakitud kaustast otsi üles makeblock kaust, ära seda akent kinni pane.
- Ava uus aken ning sealt ava Arduino kaustas olev libraries kaust. Kui sa paigaldades Arduino kausta ei muutnud, siis selle leiab siit: C:Program Files (x86)Arduinolibraries.
- Tõsta makeblock kaust libraries kausta.
- Testimiseks käivita Arduino ning ava File → Examples → MakeBlockDrive → suvaline rida. Kui MakeBlockDrive kirje on olemas ning suvaline näiteprojekt avaneb, siis on mBot’i teek korrektselt paigaldatud.
Nüüd on keskkond üles seatud ning testitud, et töötab. Roboti programmeerimiseks kasutame Arduino keskkonda, kuhu on lisatud mBot’i teegid. Järgmisena vaatame, millised on selle tarkvara olulisemad osad. Neid on vaja tunda, et tulevasi programmeerimisülesandeid lahendada.
Jäta meelde!
Kui sa tahad näitekoode oma roboti peal jooksutada, siis sa peab asendama rea #include “MeOrion.h” reaga #include “MeMCore.h” ning lisaks pead valima õiged pordid. Näiteks UltrasonicSensorTest näite puhul eeldatakse, et kaugusandur on ühendatud porti 7 (PORT_7) aga kui sa ühendasid roboti juhtmed korrektselt, siis on see ühendatud porti 3 (PORT_3).
Järgmisena lahenda enesetest, et näha, kui palju videost meelde jäi.