Avaleht

Kas tulevikus hakkavad meid valitsema kurjad robotid või saame hoopis tüütud majapidamistööd abivalmitele kodurobotitele jätta ning ise samal ajal rahulikult oma lemmik tegevusi harrastada? Vastus küsimusele, milliseid roboteid luuakse, on aga tegelikult Sinu endi kätes ning kursus “Robootikast puust ja punaseks” aitab Sul luua just selliseid roboteid, nagu Sa ise soovid.

Pole vahet, kas oled poiss või tüdruk, mõne kooli juba lõpetanud või ikka õpid – kui Sul on huvi robootika vastu, siis käesolev kursus on just Sulle mõeldud! Siin saad oma kätega panna kokku päris roboti ja õppida, kuidas seda programmeerida.

Kui Sa pole varem robotitega kokku puutunud, siis ära muretse, alustame õppimist päris algusest. Kui aga oled mõne robotiga kokku puutunud, siis sellel kursusel kasutame kõigi praktiliste tööde puhul ülivinget mBot robotit, mis pakub põnevaid väljakutseid ja kindlasti uusi oskusi nii algajale kui ka juba kogenumale robotiehitajale.

Lae alla poster!

Kursusele registreerumine on avatud 21. veebruar – 30. märts 2018 (registreeruma).

Kursusel osalemine on tasuta, kuid kursuse läbimiseks vajad mBot robotikomplekti, mis tuleb endale ise soetada. Kasutatavasse robootikakomplekti kuulub:

 1. mBot v 1.1 (Bluetooth Version)
 2. Me Sound Sensor
 3. Me LED Matrix 8 × 16
 4. 6P6C RJ25 cable-20cm (4-Pack)

Nimetatud komplekti tellimiseks on vähemalt 3 võimalust. Tellimisvõimalusi on kirjeldatud antud lehe lõpus. Täiendav info: Inge Tera, inge.tera@ut.ee, telefon 737 5043.

Kursus toimub 26. märts – 6. mai 2018 TÜ Moodle’i keskkonnas http://moodle.ut.ee.

Registreerunutele saadetakse kursuse esimesel päeval e-kiri juhistega, kuidas Moodle’i keskkonda siseneda.

Kursus toimub täielikult veebipõhisena, kokku 6 nädalat. Kursuse maht on 2 EAP ehk ca 52 tundi. Igal nädalal pead planeerima õppimiseks umbes 8-9 tundi Sulle sobival ajal. Hinnatavad ülesanded edukalt sooritanuna saad Tartu Ülikooli digitaalse tunnistuse.

Pärast kursuse läbimist:

 • oled võimeline kirjeldama roboteid komponentide tasemel,
 • oskad programmeerida robotite tegutsemist,
 • suudad mõtestada andurite lugemeid ning kasutada neid roboti juhtimises.

Kursuse materjalid on avalikult kõigile kättesaadavad ja on jaotatud 6 suuremaks teemaks. Iga teema alamlehtedel on lühike sissejuhatus, õppevideod ning ülesanded ise kaasa mõtlemiseks või harjutamiseks. Kursuse õppetükid on hoolikalt valitud, et tagada ülevaatlik käsitlus kogu robootikast ning võimaldada Sul teha teoks oma mõtteid ning miks mitte ka esimesed sammud insenerikarjääri suunas.

Kursuse raames puutud kõvasti kokku ka tekstipõhise programmeerimisega, seega tuleb kasuks, kui oled varem läbinud mõne programmeerimist õpetava kursuse. Siiski oleme õppematerjali koostanud selliselt, et saaksid ülesannetega hakkama ka ilma varasema programmeerimise kogemuseta. Võib-olla kulub lihtsalt natuke rohkem aega. Kursuse õpikeskkonnas avame ka foorumi, kuhu kõikvõimalike küsimuste ja abipalvetega pöörduda. Koos juhendajate ja kaasõppijate abiga, saab kindlasti kõik oluline selgeks ja tehtud.

Kursuse loojateks on Alvo Aabloo, Karl Kruusamäe, Veiko Vunder, Heilo Altin, Antti Jaaniste ja Karl Oskar Lember. Nad kõik on Tartu Ülikoolist ning huvi robootika vastu on nad kokku toonud. Igapäevaselt tegeleb Alvo intelligentsete materjalide labori juhtimisega, Karl robotite arukaks muutmisega ning Heilo koolirobootikaga. Veiko, Antti ja Oskar õpetavad Tartu Ülikoolis erinevaid robootikat käsitlevaid kursusi.


Rohkem infot mBoti tellimise kohta

Kursuse raames kasutatavasse robootikakomplekti kuulub:

 1. mBot v 1.1 (Bluetooth Version)
 2. Me Sound Sensor
 3. Me LED Matrix 8 × 16
 4. 6P6C RJ25 cable-20cm (4-Pack)

1. Kogu komplekti saab kätte Robomiku veebipoest

Komplekti hind on 119,90 eurot. Võimalik on endale ka antud mBoti komplekt rentida: selleks tuleb esialgu kogu komplekt Robomiku veebipoest tellida ja tasuda. Kui aga saadad 10 päeva jooksul pärast kursuse lõppu kogu komplekti originaalpakendis rikkumata kujul tagasi, maksab Robomiku sulle 79,9 eurot tagasi. Seega on kasutamise hind 40 eurot + postikulu. NB! Komplekti saavad rentida ainult need, kes kursuse ettenähtud aja jooksul ka edukalt sooritavad.

2. Kogu komplekti saab kätte Insplay veebipoest

Komplekti hind on 119,90 eurot. Võimalik on endale ka antud mBoti komplekt rentida: selleks tuleb esialgu kogu komplekt Insplay veebipoest tellida ja tasuda. Kui aga saadad 10 päeva jooksul pärast kursuse lõppu kogu komplekti originaalpakendis rikkumata kujul tagasi, maksab Insplay sulle 79,9 eurot tagasi. Seega on kasutamise hind 40 eurot + postikulu. NB! Komplekti saavad rentida ainult need, kes kursuse ettenähtud aja jooksul ka edukalt sooritavad.

3. Tootja kodulehel saab ise valida, millised komponente tellida