20.-25. juunil kogunesid Itaalias Castel San Pietro Terme linnas 25 meeskonda 21st ESA liikmesriigist ja neljast külalisriigist, et osaleda Euroopa CanSat 2022 võistlusel! Üritusest võttis osa rohkem kui 200 inimest, sealhulgas žürii liikmed ja töötajad.
Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi külastuskeskuse ja ESERO Eesti koostöö tulemusena ning Eesti Teadusagentuuri kaasrahastusel on valminud mobiilne näitus-õppematerjal "Aatom ja Universum, teekond mikro- ja makromaailma sügavustesse!"
Taustainfo: Kuu-asula üleskutse (Moon Camp Challenge) on Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) ja ettevõtte Airbus Foundation ühine haridusprojekt, mille koostööpartneriks on tarkvarafirma Autodesk.
Selles rahvusvahelises inspireerivas projektis kasutavad õpilased uuenduslikku õppetehnoloogiat, nagu näiteks 3D-modelleerimistarkvara (Tinkercad või Fusion 360...
Alanud on eelregistreerimine rahvusvahelisele Euroopa Kosmoseagentuuri poolt korraldatavale õpetajakoolitusele – „Õpeta koos kosmosega veebikonverents 2022“.
Kosmosehariduskeskus ESERO korraldas 1. juunil veebiürituse „Astronaudi elukutse – miks, kes ja kuidas?“, mille kõrgpunkt oli otsekõne kosmoses viibivale astronaudile. Üritusel jagasid kogemusi ka praegu astronaudiks...
Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) kutsub põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid osa võtma viiest värskest veebitöötoast. Töötubades avastatakse võimalusi, kuidas kosmosetehnoloogia ja kosmosest tehtavad Maa-vaatlused aitavad õppekava inspireerival ja uuenduslikul viisil toetada.