Kaugseiret tutvustavad videod

Kaugseire YouTube'i kanalilt võib leida neli kaugseiret tutvustavat videot. Hallil taustal toodud pealkirjal klõpsates saab video teema kohta rohkem teavet.

Milleks meile kaugseire?

Kaugseire on oluline vahend meid ümbritseva maailma mõistmiseks. Ümber Maa tiirlevad satelliidid võimaldavad meie koduplaneeti väga ülevaatlikult näha. Tänapäeval kasutatakse satelliite väga erinevates valdkondades, sealhulgas näiteks tulekahjude, üleujutuste ja jääolude kaardistamiseks.

1. Milleks meile kaugseire?

Kaugseireandmed

Kaugseire alus on Maalt peegeldunud elektromagnetkiirguse mõõtmine lennukitelt või satelliitidelt. Satelliidipildid moodustuvad erinevatel sensori kanalitel, mis näevad erinevaid lainepikkusi. Tasuta satelliidipilte pakuvad mitmed erinevad institutsioonid (näiteks ESA, NASA)

Kaugseireandmed

Landsati andmete allalaadimine

Landsat on maailma vanim kaugseiremissioon, mille raames on Maa kohta informatsiooni kogutud alates 1972. aastast. Landsati satelliidid on keskmise ruumilise lahutusega satelliitide seas Maa kaugseire rakendusteks kõige enam kasutatavad. Landsati piltide alla laadimiseks on kolm võimalust: LandsatLook Viewer, GloVis ja EarthExplorer.

3. Landsati andmete allalaadimine

Merise andmete tutvustus programmis Beam

Meris on sensor, mis paikneb Euroopa Kosmoseagentuuri satelliidi Envisat pardal. Tegu on eelkõige veekogude seireks mõeldud sensoriga, kuid see on sobiv ka taimkatte ja atmosfääri uurimiseks. Merise andmetega tutvumiseks sobib hästi vabavaraline programm Beam.

5. Merise andmete tutvustus programmis Beam