2.1.4. Erinevad oskused

2.1.4. ERINEVAD OSKUSED

Siia CV osasse on traditsiooniliselt lisatud keeleoskus, arvuti kasutamise oskus, autojuhilubade olemasolu, aga ka muid oskusi, mida tööandja tööpakkumises on välja toonud või mida kandidaat ise vajalikuks ära märkida peab.

Keelteoskuse rubriiki lisa soovitavalt keeled koos tasemega nii kõnes kui kirjas. Enamikes töövahendusportaalides kasutatakse keeleoskuse väljendamiseks Euroopa Nõukogu keeletasemeid, mille baasil saate ise oma keeloskust hinnata. Kui olete läbinud keelekoolituse, siis lisage vastav tase ja info ka tunnistuse olemasolu kohta. Rohkem võid keeleoskuse kohta uurida siit: https://harno.ee/sites/default/files/documents/2021-06/euroopa_keele6ppe_raamdokument.pdf ja siit https://maailmakeeled.ut.ee/sites/default/files/inline-files/CEFR%20self-assessment%20grid%20ET.pdf.

Arvuti kasutamise oskus on tänapäeval üsna levinud, nii et osa meist võib pidada juba kummaliseks, miks seda CVsse eraldi vaja välja tuua on. Tegelikult on asjad pisut keerulisemad, sest arvuti kasutamine ei ole vaid internetis surfamine, pangaülekannete tegemine ja sotsiaalmeediasse postituste panemine. Paljudel ametikohtadel on vaja spetsiifilisi arvuti kasutamise oskusi. Üsna palju on ka inimesi, kelle arvuti kasutamise kompetents vajab rohkelt edasiarendamist, sh samuti noorema generatsiooni puhul, kelle puhul on tööandjad üllatusena avastanud, et tabelite või presentatsioonide tegemine ei ole enesestmõistetav. Rohkem võid digipädevuse kohta uurida siit: https://www.europass.ee/digipadevuse-enesehindamine-cv-s.

Palju räägitakse tänasel päeval ka üldistest ülekantavatest oskustest. Näiteks enesejuhtimisoskused, lävimisoskused ja mõtlemisoskused. Üldoskustest on lähemalt võimalik lugeda siit: https://oska.kutsekoda.ee/infographic/uldoskuste-puu-ehk-jaotused-oskusteks-ja-alaoskusteks/.


dg Kui töökuulutuses on nõutud autojuhilubade olemasolu või vene keele oskust, aga need oskused mul puuduvad, siis mida teha? 

dg Kuidas märkida CVsse oma keeleoskust?