2.1.2. Hariduskäik ja täiendkoolitused

2.1.2. HARIDUSKÄIK JA TÄIENDKOOLITUSED

Hariduskäigu puhul tuleks alustada VIIMASEST õppeasutusest, kus oled õppinud, lisada kindlasti ka kool, mis praegu veel pooleli on, näiteks kui viibid akadeemilisel puhkusel. Kui ametikohal on nõutud kõrgharidus, siis pole vajalik lisada gümnaasiumi ega põhikooli andmeid.

Iga taseme õppe kohta võiks kirjas olla:

• alustamise ja lõpetamise aasta;

• kooli nimi;

• eriala, õppesuund või klass (näiteks IT-suund);

• kõrghariduse puhul lisada omandatud kraad;

• soovi korral kõrghariduse puhul lõputöö teema, kui see on seotud valdkonnaga, kuhu oled kandideerimas.

Kui sa ei ole haridusasutust lõpetanud, aga oled seal õppinud arvestatava aja, siis võid ka selle ära mainida, kuid oluline on, et infona tuleks välja, et kool on lõpetamata. Kui sul on kindel plaan kool ära lõpetada, siis maini kindlasti ka see ära ning lisa ka eeldatav lõpetamise aasta, kuid jällegi nii, et CV lugeja saaks aru, et kool on siiski veel pooleli.

Täienduskoolituste puhul võiks alustada ajaliselt viimasest kursusest, koolitusest.

Too esile need kursused ja täiendkoolitused, mis on seotud just selle ametikohaga, kuhu oled kandideerimas. Näiteks kui kandideerid lapsehoidjaks, siis lisa sinna läbitud esmaabikoolitus, aga soome keel kursused ei ole väga olulised, kui peres pole just antud keele rääkijaid.

Täienduskoolituste puhul võiks kirjas olla:

• kursuse toimumise aeg;

• kursuse kestus või kursuse maht tundides;

• kursuse nimetus;

• kursuse läbiviija.

Kui aga tundub, et täiendkoolitusel ei ole küll otsest sidet otsitava tööga, aga see võib olla kasuks sinu kui inimese avamise siis ei ole täiendkoolituse lisamine muidugi mitte halb variant, vaid pigem näitab kandideerija laiemat huvi koolituste ja enda arendamise vastu.