Kirjete loomine EasyBib programmi abil
Kui avate rakendust EasyBib Google'i dokumendis, kuvatakse seda paremasse serva. Tegemist on üsna piiratud programmiga, kus saab kirjeid genereerida vaid raamatutele, artiklitele ning veebilehtedele. Enamasti sellest ka piisab, sest veebilehe alla lähevad ka veebis olevad videod, podcastid, saated, pildid jms. Kindlasti tuleb esmalt valida ka sobiv viitamisstiil:
Otsilahtrisse sisestatakse soovitud allika ehk raamatu/artikli pealkiri või muud andmed, mis teil on teada, veebilehe puhul selle URL-aadress. Kui otsing on tehtud, kuvatakse saadud tulemused allpool - valige välja sobiv ning klõpsake nupul Select:
Nüüd luuakse teile kirje ja saate seda lisada oma dokumenti (Add Bibliography to Doc). Veebilehe puhul tuleb kirjesse ise üsna palju parandusi sisse viia, kuna süsteem ei pruugi kõiki andmeid õigesti välja lugeda:
Käesoleva näite puhul (tegemist on Slideshare'is oleva esitlusega) tuli kirje selline:
- Hans Põldoja, Head of Studies at School of Digital Technologies, Tallinn University Follow. (2014, December 14). Viitamine ja viidete haldamine. Retrieved August 24, 2017, from https://www.slideshare.net/hanspoldoja/viitamine-ja-viidete-haldamine
Parandustöid on vaja teha üksjagu, kuid kõik vajalikud andmed korrektse kirje vormistamiseks on olemas. Õige vormistus oleks selline:
- Põldoja, H. (2014). Viitamine ja viidete haldamine. Vaadatud 25.08.2017 https://www.slideshare.net/hanspoldoja/viitamine-ja-viidete-haldamine
Väga mugav on EasyBibi abiga otsida raamatuid - piisab autori või pealkirja sisestamisest. Ja kui valida saadud tulemus ning moodustada kirje, siis on see väga korrektselt vormistatud.
Kirje tuli 100% korrektses APA stiilis:
- Aru, J., Korjus, K., Saar, E., & Kiisel, H. (2014). Matemaatika õhtuõpik. Tallinn: Hea Lugu.
Täpselt sama hästi õnnestub leida ja luua teadusartiklite kirjeid Journals-otsingu alt.