Nutiseadmete turvalisus

Üheksas turvakiht: paigalda viirusetõrje

Paigalda usaldusväärne viirusetõrje. Praegused viirusetõrjed pole küll veel väga võimekad, aga see on parem alternatiiv, kui selle puudumine. Paigalda viirusetõrje ka oma arvutitesse, sest nutiseadme ühendamisel arvutiga võib seade ise ka nakatuda või muutuda viiruse kandjaks.

Ja veel üks soovitus – ära ühenda oma nutiseadet tundmatu arvutiga. Sinu nutiseade käitub arvutiga ühendudes sarnaselt mälupulgaga ning võib saada viiruse.

Parimate viirusetõrjete üle peab arvet AV-TEST (AV-TEST, 2017). Siit saab enda nutiseadmele ja arvutile valida hetkel turul parima viirusetõrje.

Mõnikord arvatakse, et kui paigaldan arvutisse või nutiseadmesse viirusetõrje, siis võin oluliselt riskantsemalt käituda. Paraku ei suuda ka parimad viirusetõrjed tuvastada kõiki viirusi. Tuvastamata jäävad n-ö 0-päeva viirused, mis on just välja arendatud ja pahategusid tegema saadetud. Seega pole turvalisus seisud, vaid pidevalt arenev protsess, millega tuleb igal tehnoloogia kasutajal kaasas käia.

Valik viirusetõrjeid Google Play poes

Paigalda oma nutiseadmele viirusetõrje ja vii läbi esimene skaneerimine.

Täienda töölehelt ülesannet nr 2: lisa infovarasid, nendele ligipääsejaid, ohte, nõrkusi, kahjusid ja turvameetmeid, mis varem jäid märkamata.