Nutiseadmete turvalisus

Sissejuhatus

<img class="alignnone wp-image-59" style="float: right;" src="https://sisu.ut.ee/wp-content/uploads/sites/247/er_pilt_security_smartphone-1868489_1920-1.jpg" title="Ligipääsu piiramine nutiseadmele on oluline
n[val=Allikas href=https://pixabay.com/en/smartphone-phone-castle-key-1868489/]” alt=”Ligipääsu piiramine nutiseadmele on oluline”>Tänapäeval mahub kogu maailm nutiseadme abil taskusse. Sa võid võtta seadme ja kontakteeruda koheselt oma sõprade, töökaaslaste ja lähedastega. Inimesed on nutiseadme helimärguande kaugusel. Kui Sul tekib küsimus, millele ei oska lahendust leida, saad Sa selle esitada nutiseadme kaudu kolleegile või mõnele kogukonnale internetis ning mõne hetke pärast on Sul olemas hulk lahendusi.

Sul on võimalus oma seadmega pildistada laual olevat töölehte ning mõne hetke pärast saad seda juba näidata arvutiga ühendatud projektori ekraanil ning jagada õpilastega.

Sul on võimalus anda õppijatele tagasisidet salvestades telefoniga hääl- või videosõnumi.

Kõiki eelnevaid tegevusi on võimalik kasutada ka halbadel eesmärkidel: kaaslaste kiusamiseks, väljapressimiseks, maine kahjustamiseks ja muudeks pahategudeks.

Õpetaja jaoks on oluline olla nutiseadme kasutajana ise eeskujuks, märgata pahatahtlikku või lohakat seadme kasutamist ning reageerida sellele. Sama oluline on teha ennetustööd ja teavitada õppijaid nutiseadme kasutamisega seotud ohtudest. Selleks on oluline tõsta oma teadlikkust nutiseadmete turvalisusest ja rakendada turvameetmeid igapäevaselt.

Kutsun Sind kaasa mõtlema nutiseadmete turvalisuse teemadel ja mis veegi olulisem – neid ka praktiliste harjutuste abil rakendama.