Nutiseadmete turvalisus

Nutiseadme turvalisuse 11 sammu

Loodetavasti kaardistasid Sa oma infovarad nutiseadmes. Kui Sa seda ei teinud, siis pöördu tagasi ja leia 5-10 minutit, et  see oma praeguste teadmiste ja kogemuste põhjal ära teha. Töölehe täitmine aitab Sul õppematerjali paremini mõista, kui lihtsat teemade üle mõtisklemine. Järgnevalt saad Sa tõsta oma teadlikkust nutiseadme turvalisusest täiendades töölehel 2. ülesande lahendust ning turvameetmete rakendamise abil tõsta reaalselt oma nutiseadme turvalisust.

Kui Sa pole oma turvaseadeid nutiseadmes üle vaadanud, siis just praegu on õige hetk seda teha. Vastasel korral oled Sa nutiseadme kaudu väga haavatav.

100% turvalist lahendust ei ole olemas. Aga on võimalik luua piisavalt turvalisi lahendusi, mille jääkriski me aktsepteerime. Turvalisuse tagamine pole ühekordne tegevus vaid pigem jätkupidev tegevuste kogum, sest tekivad uued ohud ja nõrkused, mis võivad muutuvas olukorras suurema tõenäosusega realiseeruda.

Parim praktika on kujundada endas mõtteviisi, et minu infovarad on minu jaoks olulised ja nende rikkumine, kadumine, hävitamine või avalikuks tulemine võib tekitada mulle või minuga seotud inimestele, ettevõtetele ja riigile reaalset kahju. Kahjude ärahoidmiseks rakendan ma teadlikult turvameetmeid.

<img class="alignnone wp-image-58" style="" src="https://sisu.ut.ee/wp-content/uploads/sites/247/er_pilt_turvalisus_mont-saint-michel-688405_1920.jpg" title="Näide mitmekihilisest turvalisusest: Mont Saint Michel
n[val=Allikas href=https://pixabay.com/en/mont-saint-michel-france-normandy-688405/]” alt=”Näide mitmekihilisest turvalisusest: Mont Saint Michel”>