Seitsmes turvakiht: aktiveeri automaatne varukoopiate tegemine

Tee oma andmetest automaatsed varukoopiad pilve. Kui täpne olla, siis seda ei saa nimetada päris varukoopia tegemiseks, vaid sünkroniseerimiseks, aga see on ikkagi parem kui koopiat mitte teha.

Varukoopiat läheb vaja siis, kui Sa kaotad oma seadme või see varastatakse Sinult ja Sa ei saa seda enam kätte. Seega on asjakohane oma seadmes varukoopiate tegemine sisse lülitada. Varukoopia sisselülitamine aitab Sul taastada kadunud telefoni sätted ja äpid uude telefoni.

Selline võimalus on olemas kõigil tootjatel.

Näiteks Android telefonis tuleb selleks teha järgmist:

  • Seaded > Varundamine ja lähtestamine > Minu andmete varundamine > lülita sisse.

  • Samuti lülita sisse Seaded >Varundamine ja lähtestamine > Automaatne taastamine > lülita sisse.

Seadete varundamise ja automaatse taastamise sisselülitamine

NB! Siinkohal on oluline teada, et varukoopiad tehakse vaid seadme ja äppide sätetest. Fotodest, videotest ja muudest failidest, mis on erinevate äppide poolt tehtud ja seadmesse salvestatud, varukoopiaid selle sätte sisselülitamisel ei tehta. Nende jaoks tuleb eraldi varukoopiate tegemine häälestada.

Näiteks fotodest ja videotest varukoopiate tegemiseks sobib Google Photos (kõrge kvaliteediga režiimil piiramatu varundusruum) (Google, 2017). Muud failid oleks mõistlik põhiasukohana hoida arvutis ja peegeldada pilve näiteks Google Backup & Sync abil, kust neid saab nutiseadme abil vaadata (Google, kuupäev puudub).

Ülesanne 11. Automaatsete varukoopiate tegemise aktiveerimine

Lülita sisse oma seadme Minu andmete varundamine ja Automaatne taastamine.

Paigalda fotode ja videote varundamiseks nutiseadmesse Google Photos rakendus.

Paigalda oma arvutisse Google Backup & Sync.

Täienda töölehelt ülesannet nr 2: lisa infovarasid, nendele ligipääsejaid, ohte, nõrkusi, kahjusid ja turvameetmeid, mis varem jäid märkamata.