• This event has passed.

Loodusvaatluste maraton Anne kanali ääres

8. juuni kell 12:009. juuni kell 08:00

Tartu Roheringi projekti meeskond koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga kaardistab Anne kanali ja Emajõe vahelise roheala elurikkust. Toimuvad mitmed vaatlusretked, staabitelgis saab tutvuda vee-elustiku, liblikaröövikute jt elurikkuse esindajatega.

Laupäev, 8. juuni
12.00 loodusvaatluste maratoni avamine. TÜ loodusmuuseumi direktor Urmas Kõljalg teeb maratoni esimese vaatluse. Roheringi projekti tutvustab Tuul Sepp. Muusikalised vahepalad.

Vaatlusretked eksperdiga:
13.00 Kahepaiksed, Anne kanali konnalombi külastus (Elin Soomets-Alver)
14.00 Taimed (Margit Hirv)
15.00 Putukad (Aivo Tamm)
16.00 Samblikud (Polina Degtjarenko)
17.00 Vee-elustik (Külli Kalamees-Pani)
23.00 Valgusinstallatsioon (Liina Lember) ja ööliblikavaatlus (Veljo Runnel)

Lisaks toimuvad Eesti Maaülikooli töötoad, vaata lisa: EMÜ sündmused loodusfestivalil.

12.30–15.00 Töötuba: „Loodus ja kunst”

Töötuba keskendub looduse mõistmisele läbi kunsti. Eesti Maaülikooli putuka-ja mullateadlased juhendavad peresid, kuidas loominguliste tegevuste kaudu saab looduse toimimist lähemalt tundma õppida. Töötuba on suurepärane võimalus noortele avastada looduse väljendamist läbi kunsti, samas õpetades neid nägema seoseid looduse ilu ja teaduse vahel.

14.00–17.00 Töötoad ja infopäev: „Muld ja kompost”

Mullateaduse õppetooli teadlaste eestvedamisel toimuvad päeva jooksul mitmesugused tegevused. Täiskasvanud saavad osaleda infopäeval, kus arutletakse mulla tervise ja selle hoidmise tähtsuse üle, räägitakse kompostimise nippidest ning jagatakse nõuandeid, kuidas koduaias jätkusuutlikult toimetada. Lastel on võimalik osaleda lõbusates ja harivates töötubades, kus nad saavad mullaga tegusteda.

12.30–17.00 Töötuba: „Fantaasiamaastiku loomine loodussõbralike materjalidega”

Juhendavad Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi liikmed. Töötoas saab korraga osaleda kuni 40 inimest, osalemine paarides. Laste osalemine töötoas koos saatjatega.

Pühapäev, 9. juuni
07.00 Hommikune linnuretk (Veljo Runnel)

Start:
8. juuni kell 12:00