Loodusfestival 2021

lf_21_2.png

Seitsmes Loodusfestival toimus 7.–13. juuni 2021!

Festival toimus 7.–13. juuni 2021 üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. 2021. aasta festival keskendus koostööle looduses.

Festivali programm 2021. aastal koosneb paljudest eriilmelistest sündmustest. Uue muudatusena ei korraldata enam linnalooduse päeva Tartu kesklinna pargis, vaid festivali kavva lisandub rohkem erinevaid töötube, seminare või loenguid Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias ning Loodusfestivalil osalevate partnerite juures. Uuri festivali programmi allpool või siin.

Festivaliga käsikäes toimuv linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. Fotokonkursile sai töid esitada 1. aprillist kuni 16. maini. Võitjad kuulutati välja Loodusfestivali viimasel päeval, 13. juunil enne Linnujämmi sündmust Tartu Ülikooli botaanikaaias, kuhu suve lõpuni on uudistamiseks üleval 25 parima töö galerii.

Loodusfestivali kavas on ka traditsiooniks saanud üle-eestiline Loodusvaatluste maraton, mis sellel korral leidis aset 12.–13. juunil. Avalikud vaatlusalad paiknesid taaskord üle Eesti, kus kõigil huvilistel oli võimalik osa võtta ja loodusvaatlusega tutvust teha juhendajate kaasabil. Maratoni käigus tehtud vaatlused sisestatakse Elurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kandidaat. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal Tartu loodusnädalaga. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast on festivali tegevused aset leidnud ka väljaspool Tartut ja seepärast kannab sündmus nime Loodusfestival.

tartu 2024