Linnujämm 2022

Linnujämm 2021

Loodusfestival kutsub Linnujämmile – reedel, 10. juunil kell 18 saavad Tartus Lodjakojas kokku linnud, helikunstnikud ja sõnasepad, et avada pidulikult kaheksas Loodusfestival.

Kolmandat korda toimuval Linnujämmil esitavad muusikud-heliloojad ning luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad Eestis elava linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest. Sel aastal on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud musträhn, künnivares, pöialpoiss, piiritaja ja metskurvits.

Sellel aastal osalevad muusikud Silver Sepp, Tiina Tubli, Maria Paiste, Kirill Havanski, Gregor Kulla, Katariin Raska ja kirjanikud Jürgen Rooste, Kätlin Kaldma, Talvike Mändla, Karl Martin Sinijärv ja Nele Tiidelepp.

Haara kaasa piknikutekk ja tule naudi õdusat õhtut Tartus, Lodjakoja paadikuuri vabaõhusaalis 10. juunil kell 18. Sündmus on tasuta.

Linnujämm on osa Loodusfestivali programmist. Loodusfestival toimub sel korral 10.–15. juunini. Selle aasta festival keskendub meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas.

Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Kirjanike Liidu Tartu osakonnaga. Linnujämmi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Artistide ja pealtvaatajate turvalisust tagab Viking Security.

Lisateave:
Loodusfestival
loodusfestival@ut.ee
www.loodusfestival.ee

 

Linnujämm
Foto: Silvia Luik