Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg | Loodus/Loovus/Festival Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg | Loodus/Loovus/Festival

Linnupesade sari: botaanikaaia tiigi helid toob kuuldele David Rothenberg

7. juuni kell 21:0022:30

Tasuta
Linnupesade sari

Neljandas linnupesas manab ameerika jazzklarnetist ja filosoof David Rothenberg kuuldele botaanikaaia tiigi helid. Kontsert toimub reedel, 7. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias.

David Rothenberg on helilooja, jazzklarnetist ja New Jersey Tehnoloogiainstituudi filosoofia- ja muusikaprofessor, kes inspireerib oma teoste loomisel inimese ja looduse vahelistest suhetest. Rothenberg põimib oma loomingusse loodushääli.

Rothenberg on oma nime all välja andnud vähemalt nelikümmend albumit. Sealhulgas „On the Cliffs of the Heart“, mille ajakiri Jazziz nimetas 1995. aastal välja antud kümne parima albumi hulka.

Rothenberg on ka kirjanik – tema sulest on ilmunud raamatud „Why Birds Sing“ ja „Thousand Mile Song“. 2024. aasta algul andis Rothenberg välja raamatu „Secret Sounds of Ponds“, kust saab lugeda tiikide vee-elustiku helidest, mida Rothenberg oma loomingus kasutab.

Kontsert on tasuta. Linnupesade sari kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali loovprogrammi, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Date:
7. juuni