GALERII: Sündmusterohke Loodusloovusfestival sai avapaugu

Eile avati Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames Loodusloovusfestival, mis on pühendatud loovuse ja elurikkuse seostele. Festivali avasõnad lausus Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktor Urmas Kõljalg ning festivali nime avas oma sõnavõtus „Loovusest looduses“ Tartu Ülikooli arendusprorektor Tõnu Esko.

Loodusfestival toimub juba kümnendat korda, aga Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 aastal tuleb see suurem ja vaatemängulisem ning kannab Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali nime. Festivali avamine toimus Tartu Ülikooli botaanikaaia roosimajas, kus tutvustati kuulajatele festivali programmi.

Professor Timo Maran tutvustas rahvusvahelist teaduskonverentsi „Väljasuremise jäljed“ ning kirjanik Valdur Mikita kõneles oratooriumist „Emajõe sünd“ ja Emajõe mütoloogiast. Loodusvaatluste maratonist rääkis selle algataja ja pikaaegne eestvedaja Veljo Runnel ning rahvusvahelist Linnujämmi kontserti tutvustas Carlotta Põdra. Festivali avamise lõpetas duo Veljo & Carlotta muusikaline etteaste.

Avamist juhatas festivali kuraator ja oratooriumi „Emajõe sünd“ lavastaja Margus Kasterpalu.

Festivalil toimub üle 40 ürituse, kuhu on oodatud kõik loodus- ja kultuurihuvilised.

Vaata festivali programmi.

Fotod: Andres Tennus, Tartu Ülikool.