Loodusloovusfestival

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival on läbi. Festivali meeskond tänab kõiki, kes olid festivaliga seotud ja kõiki neid, üle tuhande huvilise, kes festivali üritustele jõudsid.

Festival kutsus märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut. Loodusloovusprogrammi kuulus üle 40 sündmuse: toimusid mitmed retked, arutelud, töötoad, kontserdid.

Rahvusvahelisest konverentsist said osa semiootikud ja loodusteadlased, loodusvaatluste maratoni jooksul tehti hetke seisuga üle 10000 vaatluse. Lisaks toimus loodusvaatluste maratoni aladel veel mitmeid retki ja ettevõtmisi. Hoolimata vihmasest pühapäevast, said perepäevast osa meie partnerid, kelle töötubades käis sadu huvilisi. Siiralt on meil heameel, et Linnujämmi kontserti ja lavastuse „Emajõe sünd“ etendusi saatis menu – 90 minuti sisse võib mahtuda nii palju ilu!

Täname festivali partnereid ja toetajad SA Tartu 2024, Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituuti, Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi, Keskkonnainvesteeringute Keskust, Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programmi (PICE) ja palju teisi. Suur tänu!

Kohtumiseni juba tuleval aastal!


Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival kutsub märkama elurikkust meie ümber, süvenema looduse ja kultuuri seostesse ning nautima loodusest inspireeritud loomingut. Kultuuritiitli aastal toimub festival kümnendat korda – seekord suurema ja vaatemängulisemana, kus otsime üles looduse ja loovuse kokkupuutepunktid.

Festivali kujundusi kaunistab sel aastal harilik härghein (Melampyrum nemorosum L.), mis on oma perekonnas tuntud ja silmatorkav taim. Eestis kasvab kuus härgheina liiki, keda võib leida puisniitudelt, niiskematelt niitudelt ja hõredatest metsadest. Hariliku härgheina kõrglehed on violetsed ning õied oranžikaskollased. Lilla ja kollase kontrasti tõttu kutsutakse harilikku härgheina Põhja-Eestis kuupäevalilleks, Rootsis natt-och-dag (öö ja päev), rahvapäraseid nimetusi on tal veelgi: kuupäevarohi, jaanilill, kuuvalged, puupealilled. Loodusloovusfestivali programmi põhisündmused on tähistatud härgheina motiiviga – otsi härgheina ja leiad tee festivali sündmustele.

Uuri kaarti ja
tule festivali üritustele

Countdown

ELLUJÄÄMISE KUNSTIDE LOODUS/LOOVUS/FESTIVALINI ON JÄÄNUD

0 päeva
00: 00: 00

Loodusloovusfestivali uudised

#Uudis
Inimesed vaatavad Tartus Anne kanali ääres, mis on loodusvaatluste tegemise juhendaja vee seest kahva sisse püüdnud.

Loodusvaatluste maratonil tehti ööpäevaga üle 10 000 loodusvaatluse

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalil 8.–9. juunil toimunud loodusvaatluste maratonil tehti 24 tunniga üle 10 300 loodusvaatluse. Kõik vaatlused, välja arvatud range kaitse all olevad liigid, on näha Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodud eElurikkuse andmeportaalis. Seitsmendat korda …

Loe edasi
#Uudis

Näitusel „Looduse loor“ toimuvad ekskursioonid igal nädalal

Luksemburgi kunstniku Justine Blau ja kuraatori Fanny Weinquini näitusel „Looduse loor“ uuritakse praeguse keskkonnakriisi valguses mitmesuguste dokumentide, illusioonide ja jutustuste abil inimese suhet loodusega ja loodushoiutavasid. Ekskursioonid näitusel toimuvad igal laupäeval 22. juunist kuni 20. juulini ja näituse viimasel päeval, …

Loe edasi
#Uudis

15. juunil avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaias näitus, mis uurib inimese suhet loodusega

Luksemburgi kunstniku Justine Blau näitusel „Looduse loor“ uuritakse praeguse keskkonnakriisi valguses mitmesuguste dokumentide, illusioonide ja jutustuste abil inimese suhet loodusega ja loodushoiutavasid. Kuraator Fanny Weinquini kokku pandud näitus on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 15. juunist 28. juulini. Näituse idee sündis, …

Loe edasi