Kui vähe või palju võib õppida?

Värske üliõpilasena võid mõelda, et kui täiskoormusega õppemaht ühes semestris on 30 EAP-d, siis

  • mis saab, kui õppida ühes semestris sellest vähem;
  • kas on võimalik ka rohkem õppida, sest huvipakkuvaid õppeaineid on nii palju.

Vastus esimesele küsimusele sõltub sellest, millise süsteemi järgi Sa õpid. Enamasti on Tartu Ülikooli õppetöö ainesüsteemis, kus saab aineid võtta vabalt valitud järjekorras, arvestades eeldusainete nõuet. Ainesüsteemis õppides tuleb arvestada, et

  • esimese semestri lõpuks peab olema läbitud vähemalt 15 EAP ulatuses oma õppekava aineid, et püsida ülikoolis.
  • iga õppeaasta lõpus hinnatakse, kas oled piisavas mahus õppekava läbinud sõltuvalt sellest, kas õpid täis- või osakoormusega. Täiskoormusega õppides peab saama esimese aasta lõpuks vähemalt 45 EAP-d, teise aasta lõpuks vähemalt 90 EAP-d ja kolmanda aasta lõpuks vähemalt 134 EAP-d. Osakoormusekorral on õppemaht 30–44 EAP-d õppeaastas.
  • iga semestri lõpus hinnatakse, kas oled täitnud tasuta õppe miinimummahus. Kui täiskoormusega tasuta õppes on ettenähtud maht 30 EAP-d semestris, siis kõikide läbitud semestrite peale ei tohi tasuta õppimise tingimuse täitmiseks olla puudu rohkem kui 6 EAP-d. Kui puudujääk on suurem, tuleb puuduvate EAP-de ulatuses maksta õppetasu.

Arsti-, hambaarsti- ja proviisoriõppes kehtib kursusesüsteem. Selle korral tuleb õppeained läbida õppekavas kehtestatud järjekorras ning täita iga semestri ja õppeaasta lõpuks 100% kohustusliku õppe mahust.

Accept Cookies