Erik Puura loeng

Kas ja millal saab inimene hakkama maavarasid kaevandamata?

Aeg ja koht: 10.mail 2019, kell 18:00-19:30 Tartu Loodusmajas (Lille 10)

Korraldajad: TÜ geoloogia osakond ja Tartu Loodusmaja


Erik tutvustab oma loengut ise nii: "Maavarade kaevandamine on just Eestis väga emotsionaalne teema. Vanem põlvkond mäletab fosforiidisõda, veel praegu jätkuv põlevkivi suuremahuline kaevandamine ja põletamine aga tekitab küsimuse kogu maailmas, kas me kliimamuutusi ikka tõsiselt võtame.

Vaatame suurt pilti: kas ja millal saab inimene kogu maailmas ilma maavarade kaevandamiseta hakkama? Mis saab Eestis, kas kaevandusi võiks tulla pigem juurde või oleks aeg igasugune maapõuevarade kasutamine lõpetada?"

Erik Puura on eesti geoloog, keskkonnageoloogia ja hüdrogeokeemia valdkonnas, ja keskkonnateadlane. Ta lõpetas 1989. aastal Tartu Riikliku Ülikooli geoloogia erialal. Keskkonnakaitse MSc 1993, kaitstud Manchesteri Ülikoolis, tehnikadoktor (Ph.D 1999 keemiatehnika erialal, kaitstud Stockholmi Kuninglikus Tehnikaülikoolis). 2007. aastast on Puura olnud Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi direktor, 2009. aastast Tartu ülikooli ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht. Alates 1. septembrist 2012 on ta Tartu Ülikooli arendusprorektor.

Loeng on kõigile TASUTA

Lisainfo:

Kairi Põldsaar
Tartu Ülikool
kairi.poldsaar@ut.ee
58330832

Dr. Erik Puura