4. Lühipraktika rakendamine ettevõtlusõppes

4. LÜHIPRAKTIKA RAKENDAMINE ETTEVÕTLUSÕPPES

Praktilise kogemuse omandamiseks gümnaasiumiastmes või põhikooli vanemas astmes võib kaaluda ka lühiajalise ettevõtte- või kogukonnapraktika rakendamist õppetöös. Lähenemine võib lisaks praktilise kogemuse omandamisele olla abiks näiteks põhikooli või gümnaasiumi lõpetajale edasise haridus- ja karjääritee planeerimisel, et õppijad teeksid teadlikumaid otsuseid. Praktikakogemus võimaldab veenduda, kas igapäevatöö õpilast huvitavas valdkonnas on talle sobiv ning vastab ettekujutusele.

Mõistagi ei ole tavapäraselt põhikooli või gümnaasiumi õpilasel veel suurt kogemuste pagasit tööturul ega praktilisi oskuseid. Seetõttu ei saa sooritatav praktika olla võrreldav kutsehariduse omandajatega mahu ja sisu poolest. Samas võimaldab praktika sooritamine saada ettekujutuse igapäevatööst ametikohal.