Tartu Ülikooli naistekliiniku seksuaaltervise uuringute keskuse eesmärk on oma tegevuste kaudu aidata kaasa positiivsetele muutustele Eesti elanikkonna seksuaal- ja reproduktiivtervises. Soovime olla professionaalseks koostööpartneriks erinevatele huvigruppidele, sh riigiasutustele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele, pakkudes nõustamist ja teavet tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamiseks.

Keskuse tegevussuunad on teadusuuringud, valdkonna indikaatorite väljatöötamine ja analüüs, koolitused, arendustegevus ja avalikkusele suunatud teavitustöö. Hetkel keskendume peamiselt Eesti elanike seksuaaltervise mõjurite uurimisele, seksuaalhariduse edendamisele ja seksuaalvägivallaga seotud teenuste arendamisele ja analüüsile.

Seksuaaltervise uuringute keskus asub TÜ kliinilise meditsiini instituudi naistekliinikus https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/naistekliinik.

Seksuaaltervise uuringute keskuse missioon on tõenduspõhiste sekkumiste väljatöötamise ja rakendamise kaudu Eesti elanike seksuaal- ja reproduktiivtervise parandamine.

 

Viimased uudised

Seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste täiendkoolitus

23.02.2024
Sel aastal toimub seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste täiendkoolitus - auditoorse õppe viiel päeval (14.-15.03, 18.04, 10.05 ja 27.09) ja Moodle`i kursusel osalevad Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Pärnu Haigla, Ida-Viru Keskhaigla seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste ja Kursessaare Haigla arstid, õed ja ämmaemandad. Koolitus toimub Tartu Ülikooli ja Sotsiaalkindlustusameti koostöös. Loe lähemalt Seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste täiendkoolitus kohta
Annabeli vetsurahu

Ilmus "Annabeli vetsurahu"

26.09.2023
Tunnustatud asjatundjate lastepsühhiaater Raisa Cacciatore, ämmaemand Susanne Ingman-Fribergi ja alushariduse õpetaja Henriikka Kangaskoski koostatud raamat on järjeks esimesele raamatule "Annabeli oma enda naba", mis rääkis austavast ja positiivsest suhtumisest oma kehasse. Seekord räägitakse mänguliselt ja eakohaselt vetsuskäimisest, pissimisest, kakamisest, sobivatest sõnadest ja vetsurahust. Raamatutegelaste abil juhitakse lapsi ja... Loe lähemalt Ilmus "Annabeli vetsurahu" kohta
foto

ПОДКАСТ | Без вкуса и цвета. В Эстонии участились случаи использования „наркотика для изнасилований“

Kõik uudised